پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نصب یک رادار با ۷۸۰ هزار یورو سود

تاریخ خبر: // کد خبر: 111244 // // //


نصب یک رادار با ۷۸۰ هزار یورو سود

رحمت‌اله مه‌آبادی ،مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: نصب و راه‌اندازی تمام تجهیزات سامانه رادار فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، صرفه‌جویی ۷۸۰‌هزار یورویی به ارمغان آورد.


نصب یک رادار با ۷۸۰ هزار یورو سود

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: نصب و راه‌اندازی تمام تجهیزات سامانه رادار فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، صرفه‌جویی ۷۸۰‌هزار یورویی به ارمغان آورد.

رحمت‌اله مه‌آبادی  با بیان این‌که به دنبال توافقات برجام در دولت تدبیر و امید، پس از سال‌ها ورود آخرین سامانه راداری کشور فرانسه به ایران امکان‌پذیر شد، عنوان کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از سامانه راداری در فرودگاه بندرعباس امکان شناسایی، جداسازی، و تسهیل در امور ترافیک هوایی و نشست‌وبرخاست هواپیماها با ضریب بالای ایمنی در شرایط بد جوی در فرودگاه بندرعباس امکان‌پذیر شد.

او افزود: این اقدام، یعنی نصب و راه‌اندازی تمام تجهیزات سامانه رادار فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، علاوه بر این‌که صرفه‌جویی ۷۸۰ هزار یورویی را برای کشورمان به ارمغان آورده، دانش و قدرت علمی و ‌اجرایی متخصصان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را به دنیا نشان داد.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به این سوال که این سامانه رادار در چه زمانی تحویل گرفته شد؟ توضیح داد: پس از تصویب برجام، این رادار تحویل گرفته شد و با توجه به محدودیت‌های اعمال‌شده مجدد، تصمیم گرفته شد مهندسان متخصص و متعهد با ایمان به دانش و توان علمی خود مسئولیت سنگین و خطیر نصب رادار فرودگاه بین‌المللی بندرعباس را بر عهده بگیرند. عملیات اجرایی این رادار توسط متخصصان اداره‌کل ارتباطات و ناوبری هوایی این شرکت، با تمامی پیچیدگی‌های فنی و ظرافت‌های حوزه هوانوردی صورت گرفت.

مه‌آبادی در خصوص قیمت این سامانه  گفت: این سیستم راداری شامل دو سامانه رادار اولیه و رادار ثانویه است که باقیمت حدود ۷/۷ میلیون یورو از شرکت تالس فرانسه خریداری ‌شده است. هزینه نصب رادار حدود ۷۸۰ هزار یورو بوده که به همین اندازه صرفه‌جویی ارزی شده است.

او به مزایای این سامانه اشاره کرد و افزود: از مزایای نصب این رادار می‌توان به ترمیم پوشش راداری و پشتیبانی رادارهای جنوب کشور، استفاده بهینه و افزایش ضریب ایمنی پروازهای داخلی و بین‌المللی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از طریق شمال کشور به حوزه آتلانتیک، تسهیل در طرح تقرب پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه بین‌المللی بندرعباس و تسریع در تبادل ترافیک هوایی حوزه خلیج‌فارس و دریای عمان اشاره کرد.

 
منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو