پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آخرین وضعیت طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه سنندج

تاریخ خبر: // کد خبر: 111246 // // //


آخرین وضعیت طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه سنندج

محسن سیف‌زاده ،مدیرکل فرودگاه‌های بین‌المللی استان کردستان گفت: پروژه‌های بهسازی سطوح پروازی، ابنیه، ساختمان‌های عملیاتی و اداری فرودگاه سنندج تا پایان سال به اتمام می‌رسند.


آخرین وضعیت طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه سنندج

محسن سیف‌زاده، مدیرکل فرودگاه‌های استان کردستان، درباره تازه‌ترین طرح‌های بهسازی فرودگاه استان گفت: پروژه بهسازی سطوح پروازی ، ابنیه، ساختمان‌های عملیاتی و اداری از تازه‌ترین پروژه‌های در دست اقدام فرودگاه سنندج هستند که تا پایان سال به اتمام می‌رسند.

وی در ادامه با اشاره به برخی موضوعات زیربنایی توضیح داد: در حوزه محدودیت‌هایی که فعلا در مسایل ارزی هست، خوشبخانه با مشکل حادی مواجه نبودیم و به عنوان مثال دستگاه ناوبری ما بی‌مشکل است و کل دستگاه‌های ناوبری چک پروازی شده‌اند و امیدوارم تا چند سال آینده که نیاز به بررسی دارند، به مشکلاتی دراین‌باره برخورد نکنیم.

این مدیر فرودگاهی افزود: تنها مشکل ما کمبود پروازها است که با توجه به تقاضا و اشتیاق مردم برای پرواز از این نظر با محدودیت مواجه هستیم و ناوگان شرکت هواپیمایی در حالتی که محدود است، نمی‌تواند تمام تقاضاهای موجود را پاسخگو باشد.

سیف‌زاده اضافه کرد: ما در حال حاضر یازده پرواز رفت و برگشت در کل هفته داریم، ولی به حدود ۱۵ یا ۱۶ پرواز نیاز ضروری استان وجود دارد که آن هم در اختیار فرودگاهها نیست و ایرلاین ها باید اجابت کنند و با توجه به پی‌گیری‌ها تا این لحظه نتوانستیم افزایشی داشته باشیم و پروازهای فعلی تقریبا ۷۰ درصد پروازها را پوشش می‌دهند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان سنندج در ادامه با بیان توضیحاتی درباره وضعیت اعتبارها گفت: تا به حال با مشکل اعتباری مواجه نبودیم و خوشبختانه هیچ محدودیتی در اعتبارات جاری و سرمایه‌ای نداشته‌ایم. چون فرودگاه‌های کوچک شهرستان‌ها اغلب ضررده هستند و نسبت اعتبارات با درآمد شاید یک به بیست هم نباشد.

آخرین وضعیت فرودگاه اقماری شهر سقز

محسن سیف‌زاده، مدیرکل فرودگاهی استان کردستان درباره آخرین وضعیت فرودگاه اقماری شهر سقز گفت: فرودگاه اقماری سقز در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، با چند مناقصه که در حال انجام است و احداث آن یه احتمال فراوان تا پایان سال ۹۸ به پایان می‌رسد.

وی افزود: سقز دومین و پرجمعیت‌ترین شهر استان بعد از سنندج است و حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و این در حالی است که نزدیک به ۱۰ شهر کوچک و بزرگ جنوب آذربایجان غربی و شمال کردستان در حوزه نفوذ این فرودگاه هستند.

این مدیر فرودگاهی درباره وجه تمایز این فرودگاه با دیگر فرودگاه‌های جدید اضافه کرد: بحث‌های تجاری و منطقه آزاد نیز که اخیرا فعال و مصوب شده مزید بر علت است و از این حیث فرودگاه سقز را به نسبت فرودگاه‌های جدید دیگر قابل توجیه‌تر می کند.

سیف‌زاده گفت: از سویی فاصله سقز تا نزدیکترین فرودگاه ۲۱۰ کیلومتر و تا فرودگاه ارومیه ۲۲۵ کیلومتر است و این سبب می‌شود که دسترسی به فرودگاه سنندج و ارومیه نیز برای آن منطق دشوار باشد و چون مسیرهای زمینی هم مسیرهای مناسبی نیستند، ضرورت حمل و نقل هوایی را برای جذب سرمایه گذار و اساتید دانشگاه و پزشکان متخصص دو چندان می کند./

منبع : وزارت راه


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو