پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولین نتایج بررسی علت سقوط هواپیمای اندونزیایی اعلام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 121437 // // //


اولین نتایج بررسی علت سقوط هواپیمای اندونزیایی اعلام شد

کمیته بررسی علت سقوط هواپیمای مسافر بری بوئینگ مدل 737 MAX که دوشنبه هفته گذشته با 189 مسافر در آب های دریای جاوه غرق شد، اعلام کرد: این هواپیما در چهار پرواز قبل از سقوط با نقص فنی به ویژه در سرعت سنج هواپیما روبه رو بوده است.


اولین نتایج بررسی علت سقوط هواپیمای اندونزیایی اعلام شد

کمیته ملی ایمنی حمل ونقل اندونزی گزارش داد نشانگر سرعت که یکی از چهار تجهیزات اصلی خلبان در هدایت هواپیماست کاملا دارای نقص بوده است.
‘سوئرجانتو تیاجونو’ رئیس کمیته ملی ایمنی حمل و نقل اندونزی (KNKT)، اطلاعات استخراج شده از جعبه سیاه هواپیما که در اعماق آبهای دریای جاوه یافته شده نشان می دهد که سرعت نمای هواپیما به عنوان یکی از ابزارهای مهم خلبان هواپیما در چهار پرواز پیش از سقوط ،خراب بوده است.
به گزارش جاکارتا پست رئیس گروه جستجوی هواپیمای مسافربری JT610 شرکت لیون ایر اندونزی نیز پیشتر گفت: پس از حدود یک هفته جستجو در دریای جاوه بقایای اجساد 73 مسافر، بخشی از بدنه هواپیما و یکی از دو جعبه سیاه آن در اعماق دریا پیدا شده است.
رئیس کمیته ملی ایمنی حمل و نقل اندونزی گفت که از شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا خواستار پاسخگویی دراین زمینه شدیم تا از بروز مشکلات مشابه در مدل های همسان این هواپیما که اکنون در خطوط هوایی اندونزی استفاده می شود، جلوگیری شود.
وی گفت که از بوئینگ خواسته شده تا متخصصان این شرکت سرعت سنج هواپیماهای این مدل در اندونزی را مورد بررسی قرار دهند.
به گفته وی متخصصان همچنان درحال بررسی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده هستند و نتایج نهایی در این زمینه تا یکماه دیگر اعلام می شود.
روز گذشته تمام خانواده های مسافران قربانی این هواپیما خواستار پاسخگویی صریح دولت اندونزی در مورد علت سقوط هواپیما شدند.
هواپیمای بوئینگ «737ماکس 8» متعلق به شرکت«لیون ایر» بامداد دوشنبه (29 اکتبر) هفتم آبان ماه ازجاکارتا عازم شهر «پانگکال پینانگ» در جزیره «بانگکا» اندونزی بود که 13دقیقه پس از پرواز، در دریای جاوه در شرق این کشور سقوط کرد.
نخستین و بدترین فاجعه هوایی اندونزی در 26 سپتامبر 1997 بوقوع پیوست. در این حادثه یک فروند ایرباس 300 در منطقه مدان این کشور با 234 مسافر سقوط کرد که همه سرنشینان آن کشته شدند.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو