پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارتقای کیفی مسجد و نمازخانه های فرودگاه امام خمینی (ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 123859 // // // //


ارتقای کیفی مسجد و نمازخانه های فرودگاه امام خمینی (ره)

حجت الاسلام جواد نیسی ،مسئول ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی از ارتقای کیفی نمازخانه فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: در بحث مساجد و نمازخانه های بین راهی نیز ۶۰۰ مسجد و نمازخانه بین راهی مورد تجهیز قرار گرفته اند.


ارتقای کیفی مسجد و نمازخانه های فرودگاه امام خمینی (ره)

«حجت الاسلام جواد نیسی» از ارتقای کیفی نمازخانه های فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و  گفت: در شش ماه گذشته مسجد و کلیه نمازخانه های فرودگاه امام خمینی (ره) با امکانات به روز استانداردسازی شده اند، به گونه ای که فرش های آن به سیستم های نانو مجهز شدند.

وی بیان کرد: در بحث جاده ای هم 600 نمازخانه و مسجد بین راهی ارتقاء یافت و با نظارت های لازم درصدد هستیم که ساخت مسجد در جاده ها و مسیرهایی که نیازمند مسجد بین راهی هستند را در دستور کار قرار دهیم.

مسئول ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی، خاطر نشان کرد: بر مبنای استفتاءهای گرفته شده از دفتر مقام معظم رهبری، تلاش کردیم ساعات پروازها با هنگام  اذان همراه نشود و به همین منظور کارت هایی در مورد مسایل شرعی و احکام  نماز تهیه شد و در اختیار مسافران قرار گرفت تا افراد از مسایل شرعی در این زمینه اگاه شوند که اگر هواپیما به هر دلیل دچار نقض فنی و فرود اضطراری شد، مسافران با احکام مربوط به آن آشنایی داشته باشند.

نیسی افزود: با توجه به این که تنظیم ساعت های پرواز بر مبنای یک استاندارد جهانی است و قوانین خاص خود را دارند، اما ستاد اقامه نماز وزارت راه در شورای کارشناسی این وزارتخانه بخشنامه‌ای را ارائه کرد که ایرلاین‌ها می‌توانند برای تنظیم ساعت نماز نیم ساعت زمان پروازشان را تغییر دهند.

وی اظهار کرد: مدیران کل فرودگاه‌های کشور هم موظف هستند بر نحوه زمانبندی پروازها نظارت کنند که البته معمولاً در نماز ظهر، عصر، مغرب و عشاء مشکل زمان به وجود نمی‌آید و بیشتر در پروازهایی که از مرکز به سمت شرق که افق آن ها زودتر است مشکل قضا شدن نماز صبح بروز می‌کند.

مسئول ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی، خاطر نشان کرد: از طرفی مسافران وقتی در هواپیما مستقر می شوند، برخی مواقع دیده می شود که هواپیما به دلیل  نقص فنی امکان پرواز فوری را ندارد، به همین جهت امکان دارد، نماز مسافران وقتی به مقصد دیر می رسند، قضا شود، به همین دلیل احکام نماز فوری را مورد توجه قرار دادیم تا امکان اقامه نماز در داخل هواپیما فراهم شود.

 

منبع : خبرگزاری شبستان

 


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو