پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعتصاب در شرکت هواپیمایی الجزایر و افزایش تنش درآن

تاریخ خبر: // کد خبر: 125327 // // // //


اعتصاب در شرکت هواپیمایی الجزایر و افزایش تنش درآن

شماری از نیروهای فنی و مهندسان شرکت هواپیمایی الجزایر از ابتدای هفته جاری ، ضمن تکرار برخی خواسته های صنفی و از جمله درخواست برای افزایش دستمزدشان، دست به اعتصاب زدند که این باواکنش شدید مقام های این شرکت مواجه شد.


اعتصاب در شرکت هواپیمایی الجزایر و افزایش تنش درآن

شرکت هواپیمایی الجزایر که یک شرکت دولتی است، سال 1962 و در همان سالی که الجزایر به استقلال دست یافت، تاسیس شد و بنا بر اعلام این شرکت، اکنون سالانه بیش از 6.1میلیون مسافر را به وسیله 59 فروند هواپیمای خود جابجا می کند.هواپیماهای این شرکت به 71 فرودگاه در جهان و 32 فرودگاه در داخل الجزایر پرواز می کنند.
این شرکت از حدود یک سال پیش با اعتصاب شماری از کارکنانش مواجه بوده است .زمستان گذشته شمار زیادی از مهمانداران این شرکت اقدام به اعتصاب کردند.
خبرگزاری رسمی الجزایر (واج) چند روز پیش اعلام کرد ، نیروهای فنی و تعمیر و نگهداری شرکت هواپیمایی الجزایر خواسته ها و اعتراض هایی در خصوص حقوق و مزایایشان دارند و خواستار رسیدگی مسئولان شرکت به آن شده اند.
«احمد بوتومی » رئیس اتحادیه نیروهای فنی، تعمیر و نگهداری هواپیماهای شرکت هواپیمایی الجزایر گفت، حدود 120 مهندس و مکانیک هواپیما که حدود 90 درصد کل نیروهای این بخش را تشکیل می دهند، از صبح روز یکشنبه به صورت خودجوش و سازمان نیافته و بدون اطلاع اتحادیه یا مشورت با آن، اقدام به اعتصاب کردند و خواستار رسیدگی فوری به خواسته هایشان هستند.

** خواسته های اعتصاب کنندگان
اتحادیه نیروهای فنی، تعمیر و نگهداری شرکت هواپیمایی الجزایر از دو سال پیش سه خواسته اصلی داشته اند، این سه خواسته عبارت است از، بازگشت به قانون نظام طبقه بندی مشاغل و پرداخت حقوق و پاداش بر اساس توافق این شرکت با اتحادیه، تسریع در استخدام نیروهای قرارداد موقت و متوقف کردن اخراج کارکنان و کاهش حقوق آن ها که این اتحادیه آن را ظالمانه و بدون دلیل منطقی می داند.
«بخوش علاشی » مدیر عامل شرکت هواپیمایی الجزایر در روز نخست اعتصاب شماری از نیروهای فنی این شرکت اعلام کرد، اوضاع مالی کنونی این شرکت اجازه افزایش حقوق کارکنان را نمی دهد، شرکت این خواسته کارکنان را مدنظر و در اولویت های آینده خود قرار می دهد و در عین حال به زودی مقام های قضایی را در جریان این امر قرار می دهد تا دادگاه در این خصوص تصمیم گیری کند.

** تعلیق از کار شماری از اعتصاب کنندگان
با ادامه اعتصاب شماری از نیروهای فنی، شرکت هواپیمایی الجزایر روز سه شنبه با غیر قانونی اعلام کردن این اعتصاب ها، بالاخره تصمیم گرفت آن ها را از کار تعلیق کند .علاشی رئیس این شرکت، تاکید کرد این اقدام کارکنان بخش فنی ،غیر قانونی است. روزنامه الخبر در این خصوص نوشت، شرکت هواپیمایی ابتدا 10 نفر را از کار معلق کرد و بعد شمار افراد معلق شده به 14 نفر رسید.

** گسترده شدن دامنه اعتصاب ها
دایره اعتصاب نیروهای فنی با اعلام تعلیق از کار شماری از کارکنان بخش فنی ، در روز چهارم آن گسترده تر شد و جدا از پایتخت، برخی کارکنان بخش تعمیر و نگهداری هواپیمایی شرکت الجزایر در استان ها ی دیگر نیز به اعتصاب پیوستند .
تارنمای «الشروق» الجزایر نوشت، سه شنبه شب حدود 200 مکانیک و مهندس بخش تعمیر و نگهداری شرکت هواپیمایی الجزایر در اعتراض به تعلیق از کار همکارانشان به صورت گروهی استعفا کردند .
استعفا کنندگان گفته اند، شرکت توجهی به درخواست آن ها برای مذاکره و گفت و گو جهت حل مشکلات ندارد. «احمد بوتومی» رئیس اتحادیه نیروهای فنی و تعمیر و نگهداری شرکت هواپیمایی الجزایر در این خصوص گفت، کارکنان با توجه به نوع برخورد شرکت به اعتصاب ادامه دادند و با این حال این اتحادیه خواستار گفت و گوی مستقیم و بدون پیش شرط با مسئولان است.
از سوی دیگر یکی از مسئولان شرکت هواپیمایی الجزایرگفت، درهای گفت و گو و مذاکره از همان روز نخست باز بوده اما هنوز زمانی برای دیدار با نمایندگان کارکنان تعیین نشده است.کارمندان باید متوجه باشند شرکت از نظر مادی در شرایط سختی به سر می برد وهمه باید منتظر بهبود شرایط اقتصادی شرکت باشند تا به خواسته هایشان برسند زیرا در چنین شرایطی تحقق خواسته های آن ها میسر نیست.
با اینکه بر اساس اعلام مسئولان شرکت هواپیمایی الجزایر هنوز پروازها به صورت عادی انجام می شود و هنوز اختلالی در برنامه پروازها به وجود نیامده است اما رسانه های الجزایری نوشته اند، بیم آن می رود در صورت حل نشدن این مشکل و عدم حصول توافق میان اعتصاب کنندگان و مسئولان این شرکت، بسیاری از پروازهای این شرکت لغو شود.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو