پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه قم به‌زودی به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 127379 // // //


فرودگاه قم به‌زودی به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود

محسن بهشتی ،معاون استاندار قم با اشاره به پیگیری و برگزاری جلساتی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای عقد قرارداد توسط مدیران استان را موردتوجه قرار داد و گفت: به صورت جدی در حال مذاکره با دو سرمایه‌گذار برای واگذاری این پروژه‌ها هستیم.


فرودگاه قم به‌زودی به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود

 به‌نقل از روابط‌عمومی استانداری قم، محسن بهشتی معاون در نشست با نمایندگان سرمایه‌گذاران پروژه فرودگاه قم با اشاره به عزم مسئولان استان برای به سرانجام رسیدن فرودگاه قم اظهار داشت: مسئولان ارشد استان در این زمینه اتفاق‌نظر دارند.

معاون استاندار قم با بیان اینکه قم نیازمند فرودگاه است افزود: وجود سه میلیون زائر و گردشگر خارجی و 20 میلیون زائر و گردشگر داخلی و واقع‌شدن در مرکز کشور و نیز وجود مرکزیت حوزه‌های علمیه هیچ‌گونه تردیدی برای احداث یک فرودگاه در قم باقی نمی‌گذارد.

وی با اشاره به پیگیری و برگزاری جلساتی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای عقد قرارداد توسط مدیران استان را موردتوجه قرار داد و گفت: طرف مذاکره نظر مثبتی نسبت به اقتصادی بودن این پروژه دارد.

بهشتی با بیان اینکه در حال حاضر سایت پروژه‌ی فرودگاهی قم به دو بخش 300 هکتاری و 2650 هکتار تفکیک‌شده است افزود: به صورت جدی در حال مذاکره با دو سرمایه‌گذار برای واگذاری این پروژه‌ها هستیم.

معاون استاندار قم افزود: هرچند تعدادی از مجوزهای لازم برای احداث فرودگاه اخذ شده است ، در حال حاضر پیگیر اخذ سایر مجوزات نیز هستیم تا پس از ورود سرمایه‌گذار به پروژه ، با سرعت کارهای اجرایی نیمه‌تمام به اتمام برسد.

بهشتی با اشاره به مشکل معارضان پروژه‌ی فرودگاه قم ادامه داد: 150 هکتار از اراضی دولت را جهت تهاتر با معارضین مصوب کرده‌ایم که با این کار مشکل معارضین فرودگاه قم رفع خواهد شد.

معاون استاندار قم همچنین تخصیص500 میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه‌وبودجه برای پروژه‌ی فرودگاه قم را موردتوجه قرار داد و گفت: پیشرفت‌های بسیار خوبی در زمینه‌ فرودگاه صورت گرفته و وضعیت این پروژه بسیار امیدوارکننده است.

معاون استاندار با اشاره به سایت 300 هکتاری گردشگری که از فرودگاه قم تفکیک‌شده است اظهار داشت:همه‌ی مراحل ارائه‌ی مجوز به این پروژه انجام‌شده است و دیگر نیاز به هیچ‌گونه پیگیری برای دریافت مجوزها از دستگاه‌های ملی نیستیم.

بهشتی با اشاره به سرمایه‌گذاری حدود 800 نفر از مردم در پروژه‌ی فرودگاه قم بیان داشت: این تعداد از سرمایه‌گذاران در سه بخش تقسیم‌شده‌اند و به صورت جزءبه‌جزء میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها مشخص‌شده است.

وی افزود: سرمایه‌گذار جدید در بخش گردشگری بایستی این مسئله را مدیریت کند و در حال رایزنی در این بخش با سرمایه‌گذار جهت حل مشکل سرمایه‌گذاران که مجموعاً حدود 60 میلیارد تومان برای پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند هستیم.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو