پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اختتامیه دوره آموزشی بدو خدمت کارکنان مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در فرودگاه مشهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 146136 // // //


اختتامیه دوره آموزشی بدو خدمت کارکنان مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در فرودگاه مشهد

با حضور مدیرکل فرودگاه های استان مراسم اختتامیه ی دوره ی آموزشی بدو خدمت کارکنان مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در فرودگاه مشهد برگزار شد


اختتامیه دوره آموزشی بدو خدمت کارکنان مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در فرودگاه مشهد

مراسم اختتامیه ی دوره ی آموزشی بدو خدمت کارکنان مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی با حضور مدیرکل فرودگاه های استان و مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در تالار اجتماعات فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد.

محمد باقر قاسم زاده در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه ی فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و خیر مقدم به مدعوین، گفت:

حوزه ی مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی یکی از ارکان ها و اساس شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که خدمات متعهدانه و کارشناسانه ی آنان باعث تحول شگرف و چشمگیر در صنعت هوانوردی کشور شده است.

قاسم زاده در ادامه گفت:در مرکز شبکه ی پیام های هوانوردی اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات فرودگاه مشهد روزانه حدود 10 هزار پیام هوانوردی شامل پیام های طرح پرواز، نشست و برخاست هواپیما، تاخیر و تغییر پرواز، اطلاعیه های هوانوردی،اجازه ی پرواز، گزارشات هواشناسی و… مبادله می شود که نقش مهم و حیاتی در نظم و ایمنی پروازها ایفا می کند، و بدون شک این حجم از کار قابل ستایش است.

وی با بیان اینکه خدمت صادقانه منشاء خیر و برکت است، افزود: در سال 1390 تعداد شش و نیم میلیون مسافر در فرودگاه مشهد جابجا شده اند که این رقم در سال 95 به 10 میلیون و 600 هزار مسافر رسیده است، که بیانگر دلسوزی و تعهد کارکنان حوزه های مختلف فرودگاهی و مدیریت کارآمد مدیران است.

صمد آقاجانی مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دیگر سخنران این مراسم بود که ضمن قدردانی از زحمات و حمایت های دکتر قاسم زاده به جهت همت در میزبانی از این دوره ی آموزشی گفت: اهمیت کار مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در زندگی بشر بسیار بالا و ارزشمند است چرا که فعالیت کارکنان این حوزه در فرودگاه ها تاثیر بسزایی در امنیت و مدیریت صنعت حمل و نقل هوایی دارد.

آقاجانی با بیان اینکه همه ی ما بدور از صنفی گری بدنبال پیشرفت و اعتلای صنعت هوانوردی کشور هستیم، افزود: ارتقای سطح علمی کارکنان و توجه به مقوله ی آموزش در کنار استفاده از تجارب، رمز موفقیت و پویایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است.

در ادامه مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال 96 تمرکز این اداره کل بر به روز رسانی زیرساخت های مخابراتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بوده است و از بی نیاز شدن شرکت به هزینه کردن در حوزه زیرساخت و دیتاسنترها در سال آتی خبر داد.

وی با بیان اینکه اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی حدود 20 پروژه قابل افتتاح در دهه فجر دارد، افزود: تمرکز ما در سال آینده بر پیاده سازی نرم افزارهایی است که زیرساخت های آنها را فراهم کرده‌ایم.

آقاجانی گفت: سال آینده نرم افزار پذیرش مسافر را عملیاتی می کنیم که قرارداد زیرساختهای سخت افزاری آن مبادله شده است و تا سه ماه دیگر اجناس آن تحویل داده می شود. این سیستم استفاده اشتراکی ایرلاینها از سامانه پذیرش مسافر را فراهم می کند و مدیران فرودگاه ها را در مدیریت بهینه تر منابع ترمینالی یاری خواهد کرد.

گفتنی است دوره ی آموزشی پایه بدو ورود مقدماتی 2 به مدت 119 ساعت از تاریخ 23 دیماه تا 11 بهمن 96 ویژه 17 نفر از کارشناسان ادارات مخابرات و فناوری اطلاعات فرودگاه های کرمانشاه، آبادان، یزد، تبریز، شاهرود، بندرعباس، سمنان، امام خمینی ره و مشهد  برگزار شد که آقای محمد عرب هاشمی مسئول واحد آموزش اداره کل فرودگاه های خراسان رضوی، و همچنین آقایان جمالی، پاکدل و نوشین اساتید این دوره از ستاد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بودند.

منبع : فرودگاه مشهد


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو