پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اقدام جهادی در بهسازی و تجهیز نمازخانه‎های فرودگاه‎های کشور/ اجرای طرح میثاق با نماز جماعت

تاریخ خبر: // کد خبر: 153929 // // //


اقدام جهادی در بهسازی و تجهیز نمازخانه‎های فرودگاه‎های کشور/ اجرای طرح میثاق با نماز جماعت

مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و مطالبات ایشان در امر نماز در اجلاس‎های سراسری نماز، شرکت، در یک اقدام جهادی تمام توان خود را برای بهینه‎سازی همه نمازخانه‎های فرودگاه‎های کشور به کار گرفته است.


اقدام جهادی در بهسازی و تجهیز نمازخانه‎های فرودگاه‎های کشور/ اجرای طرح میثاق با نماز جماعت

مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و مطالبات ایشان در امر نماز در اجلاس‎های سراسری نماز، شرکت، در یک اقدام جهادی تمام توان خود را برای بهینه‎سازی همه نمازخانه‎های فرودگاه‎های کشور به کار گرفته است.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، محمد عباسی گفت: با توجه به اهمیت نماز، در یک اقدام خوب، مدیرعامل محترم شرکت دستور دادند که تمام اعتبارات لازم برای بهسازی و نوسازی نمازخانههای باقی فرودگاهها تامین شود تا به امید خدا تا پایان سال 98 همه فرودگاههای کشور از این نظر در شرایط قابل قبولی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه این دستور به سرعت در روند اداری قرار گرفته و در حال نهایی شدن است، گفت: در گفتگوهایی هم که با معاون محترم برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی داشتیم، قول دادند که هر فرودگاهی که برای اجرای بهسازی و نوسازی نمازخانه خود تا پایان سال اعلام آمادگی کنند به سرعت اعتبار لازم به آن تخصیص داده خواهد شد.

وی با اشاره به تفاهمنامهای که میان وزارت راه و شهرسازی و ستاد اقامه نماز کشور امضا شده است، گفت: در این تفاهمنامه وزارتخانه و سازمانهای تابعه آن یکسری تعهداتی را برعهده گرفتهاند و از سال 1383 که ستاد اقامه نماز را در شرکت ایجاد کردیم تاکنون تمام بندهای آن را انجام دادهایم و به دلیل فعالیتهای کمی و کیفی خوبی که با همکاری مدیران ستاد و فرودگاهها داشتهایم به لطف خدا هر سال در سطح وزارتخانه رتبه اول را کسب میکنیم. امسال هم همینطور بود و از سوی معاون وزیر لوح تقدیر دریافت کردیم. در طول سالهای قبل نیز از سوی سه وزیر راه و شهرسازی مورد تقدیر قرار گرفتیم.

عباسی با بیان اینکه بازرسان ستاد اقامه نماز پس از دریافت گزارش عملکرد از ما به صورت نامحسوس به فرودگاهها میروند و صحت گزارشات را بررسی میکنند، گفت: در تفاهمنامه مذکور در یکی از بندها تعمیر و تجهیز نمازخانهها، احداث و توسعه مسجد و نمازخانه مورد تاکید قرار گرفته است که ما در این زمینه عملکرد خوبی داشته ایم.

وی ادامه داد: طبق تعهدات این تفاهمنامه در زمنیه برنامه های آموزشی، دوره آموزشی دبیران ستاد اقامه نماز فرودگاههای کشور را با حضور 30 نفر در اواخر بهمن و یا اوایل اسفند در تهران برگزار خواهیم کرد. این دوره توسط اساتید مرکز تخصصی نماز در قم در قالب 18 ساعت تدریس میشود که 10 ساعت آن حضوری و 8 ساعت غیرحضوری خواهد بود.

رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در مورد عملکرد این ستاد در سال 96، گفت: ساخت 36 باب نمازخانه با متراژ 1612 در فرودگاههای مشهد، مازندران، بیرجند، ارومیه، یزد، بجنورد، خرمآباد، زنجان، شاهرود، بندرعباس، کرمان، اراک، همدان و سمنان، برگزاری 136 جلسه شورای اقامه نماز در فرودگاههای کشور و ستاد در مجموع 272 ساعت، اجرای 538 مصوبه در 27 فرودگاه و ستاد، برگزاری 18 دوره آموزشی برای فعالان اجرایی نماز، برگزاری دوره‎های آموزشی –پژوهشی برای 43 نفر از امام جماعات فرودگاهها و ستاد، برگزاری دوره آموزشی آداب و اسرار نماز برای 627 نفر از کارکنان در 16 فرودگاه، برگزاری مراسم جشن تکلیف برای 227 نفر از فرزندان کارکنان در 27 فرودگاه و 35 نفر در ستاد، تقدیر از 14 فرودگاه در زمینه فرهنگ نماز در سطح دستگاههای اجرایی استان از جمله فعالیتهای این ستاد است.

عباسی در بیان آمار فعلی نمازخانههای فرودگاههای کشور گفت: اکنون بخش اداری و ترمینالهای فرودگاهها دارای 379 باب نمازخانه با مساحت کل 11899 مترمربع، 12 مسجد با مساحت کل 5515 مترمربع و دو حسینیه با مساحت 140 مترمربع هستند که با توجه به نیاز فرودگاهها به این تعداد افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه اکنون 15 فرودگاه در حال هماهنگی برای تخصیص اعتبار برای آغاز یا ادامه بهسازی و نوسازی نمازخانه‎های خود هستند، گفت: ما فقط به نمازخانه فرودگاههای بینالمللی و بزرگ فکر نمیکنیم و به بهسازی نمازخانه فرودگاههای کوچکتر هم اهمیت میدهیم برای مثال اکنون برای فرودگاه زابل اعتبار لازم در اختیار مدیرکل فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر کمیت نمازخانهها کیفیت و زیبایی آنها نیز برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است برای همین در طراحی و اجرای آنها دقت میکنیم و بر یک شکل و زیبا بودن نمازخانههای سراسر فرودگاهها تاکید داریم.

محمد عباسی در پایان با اشاره به دغدغههای مدیرعامل برای تشویق بیشتر کارکنان و مدیران برای حضور حداکثری در نماز جماعت از اجرای طرح “میثاق با نماز جماعت” خبر داد و افزود: در جلسهای که به همین منظور با مدیرعامل محترم برگزار شد، قرار شد که در قالب اجرای طرح “میثاق با نماز جماعت” فرآیندهای مختلف تشویقکننده و انگیرشدهنده به اجرا در آید تا باعث افزایش اهتمام کارکنان و مدیران به حضور دائمی و حداکثری در اقامه نماز جماعت و موجب افزایش کیفیت و معنویت نماز جماعت در شرکت شود.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو