پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تمرکز پنتاگون بر مقابله با تهدید موشک های بالستیک، کروز و ماوراء صوت

تاریخ خبر: // کد خبر: 154147 // // //


تمرکز پنتاگون بر مقابله با تهدید موشک های بالستیک، کروز و ماوراء صوت

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در گزارش دفاع موشکی سال 2019، هدف راهبردی خود را مقابله با تهدید موشک های بالستیک، کروز و ماوراء صوت دانست.


تمرکز پنتاگون بر مقابله با تهدید موشک های بالستیک، کروز و ماوراء صوت

 وزارت دفاع آمریکا به تازگی گزارش دفاع موشکی سال 2019 را در تارنمای خود منتشر کرد و در آن توان موشکی ایران، روسیه، چین و کره شمالی را علیه آمریکا همچنان علیه آمریکا دانست و نوشت: آمریکا در 17 سال گذشته، تلاش فراوانی برای ساخت و بکارگیری سامانه دفاع موشکی چندلایه صرف کرده و در نتیجه عملکرد و امکانات سامانه های دفاعی آمریکا، متحدان و شرکای آن بصورت مداوم بهبود یافته است.
در این گزارش، بر تداوم سرمایه گذاری در این بخش دفاعی برای ادامه پیشرفت های مذکور تاکید شده است.
گزارش دفاع موشکی سال 2019، چهارچوب خط مشی دفاع موشکی آمریکا را به نحوی پی ریزی کرده تا در برابر تهدیدهای جدید واکنش نشان داده و در ماموریت های دفاعی خود از رویکردهای جدیدی بهره برداری کند.
بر اساس این گزارش، رویکرد دفاع موشکی آمریکا متشکل از بازدارندگی، دفاع موشکی فعال و غیر فعال و عملیات های تهاجمی بوده و در کنار دفاع از متحدان و شرکای این کشور و نیروهای آمریکایی مستقر در دیگر نقاط جهان، بر اولویت محافظت از آمریکا در برابر تهدیدهای موشکی کشورهای ‘سرکش’ کنونی و آتی تاکید شده است.
در این گزارش هدف آتی آمریکا و هم پیمانان آن، پیروی از یک راهبرد دفاع موشکی جامع در برابر تهدیدهای موشکی بالستیک، کروز و ماوراء صوت است تا آمریکا از این طریق بتواند در مناطق درگیری در حمایت از شرکا و متحدان خود اعمال قدرت کرده و در تماس های دیپلماتیک موضع برتری در اختیار سران آمریکا قرار دهد تا از تنش ها کاسته و تهدیدهای راهبردی محدود شود.
به گزارش ایرنا، ‘پت شاناهان’ سرپرست وزارت دفاع آمریکا حدود 10 روز پیش با بیان اینکه رقبای آمریکا به توسعه هواپیما روی نیاورده بلکه موشک های خود را گسترش داده اند، گفت: توسعه موشکی در جهان بسیار اهمیت یافته و این راهبرد را مهم کرده است.
وی با بیان اینکه بدنبال افزایش این توانایی، تهدیدات سیاسی و حتی نظامی را افزایش می دهند، اضافه کرد: هنوز تهدید موشکی کره شمالی و ایران نگران کننده است. اشتباه نکنید توانایی هایی کنونی ما برای شرایط کنونی بسیار مناسب است اما با توجه به توانایی های بالای پدافندی ما هر روز به دنبال فناوری های نوین می روند و این، تهدیدهای نوینی را به همراه می آورند که گاه تشخیص، رد یابی و شکست دادن آنها مشکل است.
سرپرست وزارت دفاع آمریکا خطاب به رقبای خود گفت: می بینیم چه می کنید و در مقابل آن اقدام می کنیم. این راهبرد موشکی خواستار حفظ پایه های سامانه دفاع موشکی ما است و همین طور بهبود بخشیدن به محدوده تحت پوشش ما از جمله اقیانوس آرام و هند است.
شاناهان با بیان اینکه بر توانایی های تازه برای مقابله با تهدیدهای نوین متمرکز هستیم، افزود: ردگیری و تشخیص موشک ها را افزاش می دهیم و این طیف بیشتری از توانایی های تهاجمی و تدافعی ما را شامل می شود. پدافند موشکی باید شامل توانایی تهاجمی باشد.
سرپرست پنتاگون با بیان اینکه کنگره از این توانایی حمایت کرده است، اضافه کرد: در بودجه آینده ما این مساله لحاظ خواهد شد. ما حاضر نیستیم با تهدیدهایی که در راهند همپا باشیم بلکه می خواهیم جلوتر از آنها حرکت کنیم. این شامل جنگ افزارهای پدافندی و فناوری های دیگری است.
وی با بیان اینکه با ژاپن برای استقرار رهگیر جدید و ناتو برای مقابله با تهدید موشکی جدید همکاری می کنیم، گفت: آنها هم این تهدیدها را درک کرده اند و این بار را در کنار ما بردوش خواهند گرفت.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو