پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سازمان هوافضا سپاه از هیچ کمکی در حوزه بارور سازی ابرها دریغ نخواهد کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 155086 // // //


سازمان هوافضا سپاه از هیچ کمکی در حوزه بارور سازی ابرها دریغ نخواهد کرد

شهاب جمشیدی ،نماینده نیروی هوا وفضا سپاه در پروژه بارورسازی ابرها گفت: با همکاری صورت گرفته با دانشگاه شیراز و تحقیقات انجام شده در حوزه بارورسازی ابرها قرار شده تا پس از انجام تست عملیاتی یک ماده ارکانیگ جایگزین یدید نقره شود که این مسئله می تواند بسیاری از حواشی این فناوری را کاهش دهد.


سازمان هوافضا سپاه از هیچ کمکی در حوزه بارور سازی ابرها دریغ نخواهد کرد

شهاب جمشیدی در نشست تخصصی بارورسازی ابرها چالش‌ها و انتظارات با بیان اینکه از آبان ماه سال ۹۶ همکاری سپاه با وزارت نیرو در حوزه بارورسازی ابرها آغاز شد، اظهار کرد: از آن زمان تاکنون در حوزه تحقیقات و تجهیز هواپیماها اقدامات متعددی را انجام دادیم.

وی افزود: در سال ۹۶ یک فروند هواپیما در اختیار سازمان بارورسازی ابرها قرار گرفت و با انجام اقداماتی توانستم مشکل تأمین مواد را برطرف کنیم. به گونه‌ای که در دی ماه همان سال با فلرم های تولیدهای شده توانستم یک هواپیما را تجهیز و وارد عملیات تست کنیم.

وی با تاکید بر این مسئله که ۶ پرواز در سال ۹۶ در استان‌های قزوین زنجان شیراز و یزد صورت گرفت اظهار کرد: با اقدامات وبرنامه ریزی های صورت گرفته توانستم در سال ۹۷ یک فروند هواپیما را به ۳ فروند افزایش دهیم این در شرایطی بود که مأموریت این هواپیماها تنها برای بارورسازی ابرها تعریف شد.

به گفته‌ی وی علاوه بر این، ۶ پهباد را در ۵ نقطه کشور یعنی استان‌ها کاشان، قشم، بیرجند، اهواز و کرمانشاه تجهیز کردیم. در حوزه تولید ژنراتورهای زمینی تزریق مواد نیز اقداماتی را در دست اجرا داریم.

وی گفت: با توجه به اینکه ۲۰ سال از ظهور این فن‌آوری می‌گذرد لازم است که در این حوزه اقداماتی خوبی صورت گیرد در این زمینه نیز سازمان هوافضا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد همان گونه که تاکنون نیز همین طور بوده و سپاه کاملاً داوطلبانه وارد این حوزه شده است.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو