پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موزه تاریخ جنگ در بوشهر ایجاد می‌شود/بیان خاطرات اولین حمله هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 155871 // // //


موزه تاریخ جنگ در بوشهر ایجاد می‌شود/بیان خاطرات اولین حمله هوایی

علی اکبر طالب زاده , فرمانده پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر از راه‌اندازی موزه تاریخ جنگ در بوشهر خبر داد و گفت: خلبانان اولین حمله هوایی دوران دفاع مقدس به بیان خاطرات خود می‌پردازند.


موزه تاریخ جنگ در بوشهر ایجاد می‌شود/بیان خاطرات اولین حمله هوایی

علی اکبر طالب زاده صبح پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نیروی هوایی در پبروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشت و به عنوان اولین نیروی نظامی به جمع انقلابیون پیوست و به ندای رهبر انقلاب لبیک گفت.

وی افزود: این بیعت تاریخی سبب شد تا سایر نیروهای نظامی نیز به صف انقلاب بپیوندند و روند پیروزی انقلاب را تسریع کنند.

فرمانده پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس نیز این نیرو توانست نقشه های اولیه صدام برای حمله به ایران را از طریق پایگاه بوشهر نقش بر آب کند.

طالب زاده بیان کرد: در اولین پرواز برای مقابله با حملات هوایی نیروی هوایی عراق، هشت خلبان از پایگاه بوشهر به مقابله با آنها پرداختند که یک نفر شهید شد و هفت نفر دیگر نیز به رشادت های خود ادامه دادند.

وی ادامه داد: در این راستا، یک همایش در ۱۷ بهمن ماه در سطح پایگاه  بوشهر برگزار می شود که طی آن هفت نفر از این خلبانان به همراه سایر خلبانان و سلحشوران پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر به نقل خاطراتی از رشادت‌هایشان در آن عملیات و دیگر عملیات ها در دوران دفاع مقدس می پردازند.

پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر با اشاره به سایر برنامه های این پایگاه در دهه فجر بیان کرد: یاری پزشکی به مردم با ارسال یک تیم تخصصی به روستای شورکی تنگستان از فردا ۱۲ بهمن انجام می شود و اگر فردی نیز در طی این ویزیت ها نیاز به کار تخصصی و جراحی داشته باشد در مجموعه بیمارستان و مراکز تخصصی این نیرو در بوشهر انجام می شود.

طالب زاده ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های این پایگاه، ایجاد نمایشگاه هوایی در ۱۸ بهمن ماه است که از همه نیروی های نظامی نیز برای شرکت در این نمایشگاه برای حضور موثر دعوت به عمل آمده است و مردم هم می توانند از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و از ساعت سه تا شش بعد از ظهر برای بازدید اقدام کنند.

وی عنوان کرد: راهپیمایی بزرگ بازنشستگان نیروی مسلح مستقر در استان بوشهر از درب پایگاه تا امام زاده هاشم به همراه ایجاد یک میز خدمت در ستاد اقامه نماز جمعه در مصلی بوشهر و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از دیگر برنامه هایی است که در ایام دهه فجر در سطح پایگاه هوایی بوشهر انجام می شود.

پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر ادامه داد: به زودی موزه تاریخ جنگ در بوشهر ایجاد می‌شود که با همکاری سازمان میراث فرهنگی اقدامات اولیه برای شکل گیری آن انجام شده و در محله بیسیم قابل بهره برداری است.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو