پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افتتاح ترمینال ۵۰۰ میلیاردی سلام فرودگاه امام؛ باز هم به زودی!

تاریخ خبر: // کد خبر: 157796 // // //


افتتاح ترمینال ۵۰۰ میلیاردی سلام فرودگاه امام؛ باز هم به زودی!

رئیس هیئت مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان با حضور ریاست جمهوری به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.


افتتاح ترمینال ۵۰۰ میلیاردی سلام فرودگاه امام؛ باز هم به زودی!

علی رستمی رئیس هیئت مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اظهار داشت: این ترمینال در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با ظرفیت ۵ میلیون مسافر افتتاح خواهد شد که سعی شده از تمام بخش‌ها و ظرفیت‌های آن در روز افتتاحیه استفاده شود.

وی با بیان اینکه مراحل پایانی پروژه را پشت سر می‌گذاریم، ادامه داد: در دو مرحله تست سرد و تست گرم انجام خواهد شد که در تست اول تمام خدمات ترمینال کنترل و چک نهایی می‌شود و در تست گرم با یک هواپیمای فرضی و مسافرانی از کارکنان فرودگاه تمام خدمات مورد نیاز برای یک پرواز کامل بر اساس یک سناریو پیش‌بینی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به ویژگی‌های این ترمینال افزود: ارائه خدمات الکترونیکی به مسافران و تسهیل و تسریع در انجام امور پرواز برای اعزام مسافران از ویژگی‌های بارز این ترمینال است؛ همچنین برای ارائه فضایی متفاوت و مفرح از آثار فاخر هنرمندان برگزیده در این مکان به عنوان ترمینال گالری استفاده شده است.

رستمی در پایان افتتاح این ترمینال را ظرفیت و پتانسیل خوبی برای پایتخت با راه‌اندازی پرواز‌های داخلی در مجموعه فرودگاه امام دانست و خاطرنشان کرد: در صورت انجام هماهنگی‌های لازم فرودگاه آمادگی دارد این ترمینال تا نوروز ۹۸ افتتاح شود.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مهرماه‌ امسال با اشاره به ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی ترمینال سلام وعده‌داده بود، این بخش فرودگاه آبان ماه ۹۷ به بهره برداری می‌رسد.

 

منبع: ربیع


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو