پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خشم دولت وفاق ملی لیبی از حمله هوایی”حفتر” به فرودگاه یک حوزه نفتی مهم

تاریخ خبر: // کد خبر: 158974 // // //


خشم دولت وفاق ملی لیبی از حمله هوایی”حفتر” به فرودگاه یک حوزه نفتی مهم

هواپیمای وابسته به نیروهای خلیفه حفتر فرمانده کل ارتش لیبی فرودگاه حوزه نفتی مهم “الفیل” در جنوب غربی این کشور حمله کردند که با واکنش دولت وفاق ملی لیبی را بمباران کرد.


خشم دولت وفاق ملی لیبی از حمله هوایی”حفتر” به فرودگاه یک حوزه نفتی مهم

به نقل از وبگاه عربی 21، یک هواپیمای نظامی سرلشکر حفتر به فرودگاه حوزه نفتی مهم الفیل در شهر اوباری در جنوب غربی لیبی به هنگام بلند شدن یک هواپیمایی غیرنظامی به مقصد شهر طرابلس حمله کرد.

یک منبع نظامی در شهر اوباری گفت که راکت به خارج از فضای فرودگاهی اصابت کرد و کشته یا زخمی در بین غیرنظامیان یا محافظان فرودگاه برجای نگذاشت.

در مقابل شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی این حمله را “تروریستی و مغایر با همه قوانین و معاهدات بین المللی” دانست و هدف از آن را “کشاندن لیبی به درگیری های خونین برای طولانی کردن عمر بحران” این کشور خواند.

 این شورا خواهان طرح موضوع در شورای امنیت شد و گفت که اقدمات قانونی لازم را در این باره اتخاذ خواهد کرد.

شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که این حمله به باند و تاسیسات زیربنایی حوزه الفیل صورت گرفته است که یکی از حوزه های نفتی اصلی در جنوب لیبی به شمار می رود.

سرلشکر حفتر روز پنجشنبه جنوب لیبی را منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد و گفت که نشستن یا برخاستن هواپیماهای نظامی و غیرنظامی تنها با دریافت مجوز لازم صورت خواهد گرفت.

اتاق عملیات نیروی هوایی وابسته به حفتر اعلام کرده بود که هر هواپیمایی بدون مجوزی را مجبور به نشستن خواهد کرد و با آن به عنوان یک هدف خصمانه و مشروع برای جنگنده های خود برخورد خواهد کرد.

این ممنوعیت پروازی بعد از آن صورت گرفت که شورای ریاستی دولت وفاق ملی سرلشکر “علی کنه” را به فرماندهی منطقه نظامی “سبها” تعیین کرد.

لیبی از زمان سرنگونی معمر القذافی در سال 2011 میلادی تاکنون صحنه اختلافات و درگیری‌‌های شدید بر سر قدرت است. این اختلافات منجر شده که لیبیایی‌ها نتوانند دولت یکپارچه‌ای در این کشور تشکیل دهند، به‌گونه‌ای که در شرق پارلمان لیبی اداره امور را در دست دارد و در غرب نیز دولت وفاق ملی که نتوانسته از پارلمان رأی اعتماد بگیرد بر سر کار است. این در حالی است که در پی نبود دولت یکپارچه در لیبی این کشور با خلأ امنیتی مواجه است و تروریست‌ها و عناصر مسلح مناطقی از این کشور را به اشغال خود در آوردند.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو