پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نامه اعتراضی قطر به سازمان ملل درباره نقض حریم هوایی‌اش توسط بحرین

تاریخ خبر: // کد خبر: 159026 // // //


نامه اعتراضی قطر به سازمان ملل درباره نقض حریم هوایی‌اش توسط بحرین

دولت قطر ، بحرین را به نقض مداوم حاکمیت و حریم هوایی این کشور متهم و بر حق خود برای اتخاذ تدابیر ضروری جهت توقف این تجاوزات مکرر تاکید کرد.


نامه اعتراضی قطر به سازمان ملل درباره نقض حریم هوایی‌اش توسط بحرین

خبرگزاری رسمی قطر “قنا” اعلام کرد، علیا احمد بن سیف آل ثانی، نماینده دائم قطر در  سازمان ملل با ارسال پیامی به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل اطلاع داده است که یک هواپیمای وابسته به نیروی هوایی بحرین پنجشنبه گذشته حریم هوایی قطر را بدون کسب اجازه از مقامات این کشور  نقض کرد.

آل ثانی در پیامی که خواستار عمومیت دادن آن به عنوان سندی از اسناد شورای امنیت شد، گفت: دولت قطر با استناد به احکام دو ماده ۳۴ و ۳۵ منشور سازمان ملل، خواهان رسیدگی شورای امنیت به این موضوع و اتخاذ تدابیر لازم برای خاتمه دادن به نقض‌های مغرضانه بحرین در راستای حفظ امنیت و صلح بین‌المللی است.

وی به تداوم نقض حریم هوایی و حاکمیت قطر از سوی بحرین که نقض آشکار قوانین بین‌المللی نیز به شمار می‌رود و همچنین ادامه تلاش‌ها برای ایجاد حوادثی که موجب تشدید تنش در منطقه شده و امنیت و ثبات قطر را نادیده می‌گیرد اشاره کرد.

نماینده دائم قطر در سازمان ملل این اقدام غیر قانونی منامه را محکوم و بر لزوم پایبندی بحرین به موافقت‌نامه های بین‌المللی، منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

وی در پایان تاکید کرد، قطر اقدامات لازم را برای دفاع از مرزها، حریم هوایی و دریایی و امنیت ملی خود بر اساس قوانین بین‌المللی به کار خواهد بست.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو