پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جذب شرکت های نوآور و خلاق جهانی با راه اندازی منطقه آزاد گردشگری فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 161728 // // // //


جذب شرکت های نوآور و خلاق جهانی با راه اندازی منطقه آزاد گردشگری فرودگاه امام

رستمی گفت: فاصله کوتاه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تهران، شرایط را برای جذب شرکتهای نوآور و خلاق منطقه جهانی فراهم کرده است.


جذب شرکت های نوآور و خلاق جهانی با راه اندازی منطقه آزاد گردشگری فرودگاه امام

جلسه مشترک مدیران منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی برگزار شد.

علی رستمی رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این جلسه اظهار کرد: برنامه ریزی‌ها برای احداث بندر خشک به وسعت ۱۵۰ هکتار در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حال انجام است و مصمم هستیم تا هر ۴ ماه، یک فاز جدید را در این منطقه به بهره برداری برسانیم و فاز اول نیز در اردیبهشت ماه سال ۹۸ آماده بهره برداری خواهد بود و پس از آن کلنگ زنی فاز‌های بعدی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهر فرودگاهی همچون نزدیک بودن به پایتخت کشور گفت: وجود زیرساخت‌های حمل و نقلی در شهر فرودگاهی، باعث شده تا اینجا مکان مناسبی برای منطقه آزاد باشد.

در ادامه محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه مناطق آزاد تجاری – صنعتی ضمن بیان ظرفیت‌های موجود در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از همکاری‌های دبیرخانه مناطق آزاد و شهر فرودگاهی برای رونق بخشیدن به منطقه آزاد این مجموعه خبر داد.

وی اظهار کرد: موقعیت مناسب و همچنین زیر ساخت‌های حمل و نقلی زمینی و هوایی که در شهر فرودگاهی وجود دارد از نکات مثبت برای منطقه آزاد در اینجاست که می‌تواند به صادرات آسان کالا نیز کمک شایانی کند و شهر فرودگاهی با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که در آن دیده می‌شود، به عنوان یکی از مناطق اصلی برگزاری رویداد‌های ملی و بین المللی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه مناطق آزاد با اشاره به ظرفیت شهر فرودگاهی در خصوص توسعه گردشگری در کشور خاطر نشان کرد: این مجموعه می‌تواند به عنوان هاب توزیع کننده گردشگر داخلی و خارجی عمل کند.

رستمی گفت: فاصله کوتاه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تهران می‌تواند شرایط را برای جذب شرکت‌های نوآور و خلاق منطقه جهانی فراهم کرده و مرکز منطقه‌ای این شرکت‌ها می‌تواند در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مستقر شود.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد – تجاری علاقه‌مند است تا هر چه سریعتر بتواند مراکز نوآوری و صنایع خلاق و فرهنگی را در مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) راه اندازی کند.

این مقام مسئول در خصوص هسته پیشران و مزیت‌های آن برای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: این مجموعه می‌تواند به صادرات صنایع فرهنگی و خلاق کشور کمک کند.

همچنین حسین تاجیک عضو هیات مدیره و مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این جلسه گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی بستری را برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور به وجود آورده و امیدوارم بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو