پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تذکر رئیس کمیسیون عمران مجلس به سازمان هواپیمایی؛ بر قیمت بلیت هواپیما نظارت کنید

تاریخ خبر: // کد خبر: 161730 // // // //


تذکر رئیس کمیسیون عمران مجلس به سازمان هواپیمایی؛ بر قیمت بلیت هواپیما نظارت کنید

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه برخی از هم اکنون بلیت‌های مسافربری برای آخر سال را چندین برابر پیش فروش کرده‌اند، گفت: به رئیس سازمان هواپیمایی کشور تذکر می‌دهم تا پیش از گرانی در بلیت هواپیما، نظارتی بر این مسئله داشته باشند.


تذکر رئیس کمیسیون عمران مجلس به سازمان هواپیمایی؛ بر قیمت بلیت هواپیما نظارت کنید

محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به جلوگیری از افزایش قیمت بلیت‌های مسافربری به ویژه بلیت هواپیما تا پایان سال جاری گفت: یکی از عواملی که باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما می‌شد، از ناحیه چارترکننده‌ها بود.

وی افزود: در این زمینه پیگیری‌های فراوانی با حضور وزرای پیشین و فعلی «راه و شهرسازی» در کمیسیون «عمران» مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم.

رضایی‌کوچی با اشاره به مکاتبات فراوان کمیسیون عمران با سازمان هواپیمایی تصریح کرد: بر اساس این مذاکرات تقریبا قسمت عمده‌ای از پرواز‌های چارتی حذف شده‌اند، اما هنوز هم چارت‌کنندگان فعال هستند و ما در حال حاضر در تلاشیم که این موضوع را به صفر برسانیم.

وی بیان داشت: وقتی در مسیری به اندازه کافی مسافر وجود دارد دیگر دلیلی ندارد تا شرکت‌های هواپیمایی چارت کنند. چارترکننده‌ها همواره افرادی هستند که تعهدی به جایی ندارند و به هر قیمتی که دلشان می‌خواهد بلیت خود را به فروش می‌رسانند، این مسئله در ایام نوروز بیش از پیش به چشم می‌خورد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برخی از هم اکنون بلیت‌های مسافربری برا‌ی آخر سال را چندین برابر پیش فروش کرده‌اند و طبق این شرایط بنده پیش بینی می‌کنم ما در پایان سال افزایش قیمتی در بلیت هواپیما خواهیم داشت.

وی گفت: بنده از همین تربیون به رئیس سازمان هواپیمایی کشور تذکر می‌دهم تا پیش از گرانی در بلیت هواپیما نظارتی بر این مسئله داشته باشند.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه نباید دچار بحران تامین بلیت هواپیما شویم گفت: نباید بگذاریم تا افرادی در این ایام، یعنی ایام خاص سال از فروش بلیت‌های هواپیما پول هنگفتی به جیب بزنند که این مسئله به ضعف نظارت ما بر می‌گردد.

 

منبع: میزان آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو