پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دو گام مهم شرکت فرودگاه در حوزه ایمنی

تاریخ خبر: // کد خبر: 161773 // // // //


دو گام مهم شرکت فرودگاه در حوزه ایمنی

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایرانبا بیان اینکه تمامی فعالیت‌های جهان هوانوردی بر چهار اصل مهم امنیت، ایمنی، کارآمدی و اقتصادی بودن بنا شده است، اظهار کرد: اصل ایمنی که مهم‌ترین اصل برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است، مترصد کاستن حد قابل قبولی از احتمال بروز خطر برای انسان و هواپیما است.


دو گام مهم شرکت فرودگاه در حوزه ایمنی

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد؛ شرکت فرودگاه‌ها در زمینه ایمنی دو گام اساسی برداشته است. نخست اقدامات ساختاری که به‌صورت رسمی مدیریت ایمنی را ایجاد و شورای عالی ایمنی را تشکیل داده‌ایم و گام دوم حرکت در جهت اقتدار نظارتی در حوزه‌ی ایمنی است.

رحمت‌اله مه‌آبادی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست تخصصی کارگاه آموزشی مدیریت ریسک گفت: بین‌المللی شدن صنعت هوانوردی بیش از هر چیز مدیون حاکمیت وحدت رویه در تمام ارکان و اجزای صنعت در گستره‌ زمین و در تمامی کشورهای متعاهد کنوانسیون شیکاگو است و این وحدت رویه هم در اصول و مبانی و هم در روش‌ها و رویه‌ها باید حاکم باشد.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت‌های جهان هوانوردی بر چهار اصل مهم امنیت، ایمنی، کارآمدی و اقتصادی بودن بنا شده است، اظهار کرد: اصل ایمنی که مهم‌ترین اصل برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است، مترصد کاستن حد قابل قبولی از احتمال بروز خطر برای انسان و هواپیما است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه افزود: تاًمین حد قابل قبولی از ایمنی، مستلزم دو فرآیند اصلی است. نخست شناسایی مخاطرات و دوم مدیریت مخاطرات (مدیریت ریسک) که تحقق آن مستلزم ارزیابی ریسک است که خوشبختانه همایش که در آن هستیم، هدفش در حقیقت افزایش توانایی‌های مدیران ایمنی فرودگاه‌های کشور برای ارزیابی ریسک و مدیریت ریسک است.

مه‌آبادی اقدامات ساختاری و حرکت در جهت اقتدار نظارتی در حوزه ایمنی را دو گام اساسی برای شناسایی مخاطرات و همچنین برنامه‌ریزی جهت رفع آن‌ها عنوان و در تشریح آن گفت: شرکت فرودگاه‌ها در این زمینه دو گام اساسی برداشته است. نخست اقدامات ساختاری که به‌صورت رسمی مدیریت ایمنی را ایجاد و شورای عالی ایمنی را تشکیل داده‌ایم و گام دوم حرکت در جهت اقتدار نظارتی در حوزه‌ی ایمنی است که مهم‌ترین حرکت ما در این مسیر، تلاش برای استقرار سیستم جامع مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور است.

وی تأکید کرد: ما نباید ایمنی را چاشنی فعالیت‌ها بدانیم بلکه ایمنی در ذات و ماهیت فعالیت نهفته است.

مه‌آبادی گفت: امروزه مدیریت ریسک در قالب رویه‌های کاری، فرم‌های مربوطه، فرآیند ثبت نتایج و درنهایت مصادیق اجرایی بین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری است و این مرهون تلاش مدیران ایمنی است.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خطاب به مدیران فرودگاهی و مدیران ایمنی خواستار پایبندی به اجرای رویه‌های مدیریت ریسک شد.

وی با توجه به تاًمین پیش‌نیازها و ملزومات برای انجام مدیریت ریسک در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در این شرایط ما نباید اجازه دهیم که هیچ فعالیتی بدون لحاظ کردن میزان ریسک آن‌ها آغاز و یا پیش برود.

مه آبادی اظهار داشت: انتظارم از مدیران ستادی و فرودگاهی این است که از اصول و ضوابط مدیریت ریسک در فعالیت‌ها و پروژه‌ها به‌دقت تبعیت کنند و ایجاد فرهنگ ایمنی و ارائه مشاوره‌های دقیق را به عهده دانشوران حوزه ایمنی(مدیران ایمنی) بسپارند.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو