پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سوخت گیری هواپیما در بیرون مرزها مشکلی ندارند

تاریخ خبر: // کد خبر: 162907 // // // // //


سوخت گیری هواپیما در بیرون مرزها مشکلی ندارند

در چند ماه گذشته خبرهای ناشی از فشار آمریکا به کشورهای هم‌پیمانش حاکی از این بود که در برخی فرودگاه‌ها به هواپیماها ایرانی اجازه سوخت گیری نداده بودند. محمد اسلامی ضمن اعلام اینکه مشکلی وجود ندارد، گفت: تمایلی به انتشار جزئیات این خبر نداریم.


سوخت گیری هواپیما در بیرون مرزها مشکلی ندارند

 هواپیمایی ایران یکی از مهم‌ترین بخش های بود که دولت آمریکا علیه آن تحریم های زیادی را وضع کرده است و چند وقت گذشته نیز این کشور به کشورهای هم‌پیمان خود فشار زیادی آورد تا در زمینه ایجاد محدودیت برای هواپیماهای ایرانی با این دولت همکاری کنند. شدت این فشارها تا حدی بود که هواپیمای سوئدی که 2 ماه پیش در آسمان ایران به دلیل نقص فنی در شیراز مجبور به فرود شد به راحتی نمی توانست قطعات مورد نیاز خود را در خارج تأمین و به ایران منتقل کند که در نهایت با رایزنی های که دولت سوئد انجام داده بود در نهایت موتور هواپیما برای تعمیر هواپیمای سوئدی به ایران وارد شد و روز گذشته این هواپیما توانست از ایران پرواز کند.

پیش از این نیز دولت آمریکا، هواپیمایی آلمان را تحت فشار قرار داده بود که همکاری های خود را با شرکت هما قطع کند و در نهایت این اتفاق افتاد و شرکت هما را به بهانه حمل تجهیزات نظامی به سوریه تحریم کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره اینکه آیا مشکلات سوخت گیری هواپیماهای ایران در بیرون از مرزهای کشور حل شده است یا خیر؟ گفت: در حال حاضر  مشکلی وجود ندارد، اما راهکارهای آن نیز لو داده نمی شود و تمایلی به گفتن جزئیات آن نداریم.


منبع : موج


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو