پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نامه ستاری: موانع صنعت هوایی مانع توسعه شده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 164367 // // // //


نامه ستاری: موانع صنعت هوایی مانع توسعه شده است

اخیراً سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی به موانع موجود در حوزه هوانوردی عمومی اشاره کرده و پیشنهاداتی راهبردی در جهت توسعه هوانوردی عمومی در کشور داده است.


نامه ستاری: موانع صنعت هوایی مانع توسعه شده است

حدود یک ماه گذشته، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نامه‌ای به وزیر راه‌وشهرسازی به موانع موجود در حوزه هوانوردی عمومی اشاره کرد و پیشنهاداتی راهبردی در جهت توسعه هوانوردی عمومی در کشور داده است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، در نامه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری آمده است؛ از آن‌جایی که توسعه هوانوردی عمومی یکی از اهداف توسعه سند هوافضای کشور است بهبود کسب‌وکار حوزه هوانوردی عمومی در دو دسته بالادستی (تولیدکنندگان محصولات) و پایین‌دستی (ارائه‌دهندگان خدمات) از اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته است.

در ادامه عنوان شده است؛ طبق بررسی‌های به عمل آمده از فعالان بالادستی و پایین‌دستی در این حوزه مشخص شد مواردی هم‌چون افزایش هزینه‌های فرودگاهی و ناوبری با توجه به نوسانات اخیر نرخ ارز، روند نامناسب توسعه فرودگاه‌های هوانوردی عمومی و عدم وجود قوانین شفاف و مدرن در حوزه هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی کشوری اهم مشکلات و موانع موجود در این حوزه است  که در صورت رفع  ضمن توسعه هوانوردی عمومی در کشور، اشتغال‌زایی مناسبی را فراهم می‌آورد.

سورنا ستاری در این نامه خطاب به وزیر راه و شهرسازی برخی رفع این موانع پیشنهاداتی را عنوان کرده که به شرح زیر است:

1. حذف و یا کاهش حداقل 50‌درصدی هزینه‌ای فرودگاهی و ناوبری در حوزه هوانوردی عمومی و همکاری شرکت فرودگاه‌های کشور. در حال حاضر این هزینه 15 دار به ازای هر ناوبری، 15 دلار به ازای هر نشست‌وبرخاست (با احتساب ارز آزاد) است که با در نظر گرفتن افزایش اخیر نرخ ارز رقم قابل‌توجهی است که منجر به کاهش تقاضا در این حوزه شده است.

2. ایجاد فرودگاه‌های کوچک در حومه شهرستان‌ها با همکاری بخش خصوصی از طریق احیا و بازسازی باندهای کشاورزی که بیش از 600  باند در کشور است این در حالی است که در حال حاضر تعداد مراکز هوانوردی عمومی فعال در کشور 22 مرکز است.

3. قطعی کردن طرح 21 ماده مصوب کمیته سیاست‌گذاری هوانوردی عمومی که با تائید رئیس محترم سازمان هواپیمایی کشور رسیده است.

photo_2019-02-27_11-07-13 (2)


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو