پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استقرار ۲۴ ساعته نماینده ایرلاین‌ها در فرودگاه‌ها / ترمینال سلام خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد

تاریخ خبر: // کد خبر: 165201 // // // // //


استقرار ۲۴ ساعته نماینده ایرلاین‌ها در فرودگاه‌ها / ترمینال سلام خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد

رستمی گفت: شرکت‌های هواپیمایی برای ایام نوروز ملزم به استقرار نمایندگان خود به‌طور ۲۴ ساعته در فرودگاه‌ها شدند.


استقرار ۲۴ ساعته نماینده ایرلاین‌ها در فرودگاه‌ها / ترمینال سلام خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد

علی رستمی، سرپرست فرودگاه امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید تمام بخش‌های ترمینال سلام تکمیل و سپس افتتاح شود، گفت: چیدمان ترمینال سلام کمی زمان‌بر است و هم اکنون خرید در‌های ضد حریق برای ترمینال سلام و همچنین تمام تجهیزات لازم خریداری شده است.

وی افزود: حدود ۹۰ درصد تجهیزات ترمینال سلام ساخت داخل است و تا جایی که امکان داشته است از تجهیزات خارجی استفاده نکردیم.

سرپرست فرودگاه امام خمینی(ره) به زمان افتتاح ترمینال سلام در خرداد ماه اشاره کرد و گفت: در اواخر فصل بهار این ترمینال با تمام تجهیزات و امکانات به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به هزینه ساخت این ترمینال تصریح کرد: بخشی از ارقام از گذشته در ترمینال کار شده است بخشی از این ارقام سرمایه‌گذاری بوده و بخشی هم قرارداد محوطه‌سازی داشتیم که تمام این ارقام به زودی جمع بندی و اعلام می‌شود.

رستمی با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم فرودگاه امام خمینی(ره) امسال برای سفر‌های نوروزی کاملا آماده باشد، گفت: مردم باید نوروز را در فرودگاه‌ها لمس کنند و این فرودگاه از نظر خدمات‌دهی، رفاه مسافر و ارائه خدمات هیچ کاستی نداشته باشد.

سرپرست فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: با تمام ارگان‌های خدمات‌دهی در فرودگاه‌ها و پرواز‌ها جلسات ستاد نوروزی برگزار کرده‌ایم و هماهنگی‌های لازم برای ورودی و خروجی پرواز‌ها انجام شده است.

 

وی افزود: در طرح نوروزی سال گذشته بیش از ۵۵ هزار مسافر از فرودگاه امام خمینی(ره) استفاده کرده‌اند.

رستمی با بیان اینکه ۱۳ شرکت هواپیمایی داخلی و ۴۹ شرکت هواپیمایی خارجی در این فرودگاه فعالیت می‌کنند، گفت: از شرکت‌های هواپیمایی خواسته‌ایم فهرست پرواز‌های فوق‌العاده درخواستی خود را هر چه زودتر به ما ارائه کنند و هر شرکتی که زودتر فهرست خود را تحویل دهد ساعت و زمان مناسب‌تر پرواز را به خود اختصاص می‌دهد.

سرپرست فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: هم اکنون واحد TOC برنامه‌ریزی فرودگاه امام(ره) را انجام می‌دهد و برنامه‌ریزی‌های لازم در این باره انجام شده است.

وی افزود: امیدواریم به زودی فهرست پرواز‌های فوق‌العاده که از شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی گرفته می‌شود، نهایی شود تا تعداد پرواز‌ها و مسیر‌ها برای ایام نوروز مشخص شود.

رستمی تأکید کرد:  هم اکنون شرکت‌های هواپیمایی برای برقراری پرواز‌های فوق‌العاده استقبال کرده‌اند و این امر نشان‌دهنده استقبال مسافران است.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی تاکنون درخواست صدور بیش از یک هزار مجوز پرواز فوق‌العاده را برای ما ارسال کرده‌اند و این رقم تا پایان سال افزایش می‌یابد.

رستمی  مبنی بر وضعیت تاکسی‌ها گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که کرایه تاکسی‌ها افزایش نیابد البته این موضوع در اختیارات اصناف است، اما ما هیچ برنامه‌ای برای گران کردن خدماتی که در فرودگاه چه در حوزه حمل و نقل و چه در حوزه خدمات غرفه‌ای عرضه‌می‌شود،  نداریم.

سرپرست فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: به مسافران فرودگاه توصیه می‌کنیم حتما از تاکسی فرودگاه برای حمل و نقل خود استفاده کنند و آنچه برای ما رسمیت دارد تاکسی‌های فرودگاه هستند، چرا که آنها دارای شناسنامه و تحت نظارت ما هستند.

وی تأکید کرد: هم اکنون نظارت دقیقی بر تاکسی‌های فرودگاه وجود دارد و به مردم توصیه می‌کنیم حتما از این تاکسی‌ها استفاده کنند.

رستمی در پایان گفت: شرکت‌های هواپیمایی برای ایام نوروز ملزم به استقرار نمایندگان خود به‌طور ۲۴ ساعته در فرودگاه‌ها شدند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو