پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی در آسمان و ایران‌ایر است

تاریخ خبر: // کد خبر: 165824 // // // // // //


بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی در آسمان و ایران‌ایر است

عابدزاده ،رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی کشور در دو شرکت هواپیمایی آسمان و ایران ایر وجود دارد،گفت: اما راندمان این دو شرکت در صنعت هوایی تنها 25 درصد است.


بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی در آسمان و ایران‌ایر است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بیش از 75 درصد ظرفیت حمل‌ونقل هوایی کشور در دو شرکت هواپیمایی آسمان و ایران ایر وجود دارد،گفت: اما راندمان این دو شرکت در صنعت هوایی تنها 25 درصد است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، علی عابدزاده در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان عنوان کرد: صنعت حمل‌ونقل هوایی با ساختارهای دولتی سازگار نیست چرا که نمی‌توان این صنعت را با ساختارهای دولتی توسعه داد.

وی در ادامه عنوان کرد: مسئولیت دولت روزبه‌روز در حال افزایش و درآمدهایش روز به روز در حال کاهش است از همین‌رو در این شرایط دولت نمی‌تواند به این صنعت ورود پیدا کندو ما نباید از تغییر ساختار در صنعت حمل‌ونقل هوایی ترسی داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که امروز شاهدیم که ظرفیت‌های شرکت‌های هواپیمایی دولتی ما آرام‌آرام به حداقل می‌رسد، گفت: این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی خصوصی روز به روز در حال گسترش هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد: 75درصد ظرفیت زیرساخت‌های تمام شرکت‌های هواپیمایی در هواپیمایی‌های آسمان و ایران‌ایر است. اگر همه جمع آشیانه‌های ایرلاین‌های دیگر را روی هم جمع کنیم با این دو شرکت قابل‌مقایسه نیست این در حالی است راندمان این دو شرکت روی هم 25 درصد نیست بدان معنا که تمام ظرفیت‌های این دو شرکت روی زمین خوابیده است.

او اضافه کرد: با توجه به این موضوع لازم است که ما در صنعت حمل‌ونقل هوایی از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و امیدوارم به سمتی برویم که در این رابطه تغییر ایجاد کنیم.

وی در پایان از زحمات گرجی در طول این چند ماهه تشکر کرد و گفت: ایشان به‌طور حتم در کنار مدیرعامل جدید حضور و به ایشان در راستای توسعه و گسترش آسمان کمک خواهند کرد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید

  1. طاهر نوشته است:
    11:23 مورخه 14 اسف 97

    با سلام
    شما به خودتان زیاد زحمت نده ، هر کاری که می خواستید در سی و هفت سال اخیر انجام بدید دادید. الان وقت استراحت و مرخصی شما هستش باید فکر جدید و ایده جدید بیاد ، فکری که وابسته به باند و گروه دسته و وابسته به ایرلاین و عضو هئیت مدیره و جایی نباشه تا گشایشی پیدا بشه خسته نباشی دلاوربرچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو