پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مردم هوا، آب پاک و صدای کم تر می‌خواهند(گزارش سوم)

تاریخ خبر: // کد خبر: 168309 // // //


مردم هوا، آب پاک و صدای کم تر می‌خواهند(گزارش سوم)

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که مردم مطالبه هوا و آب پاک و صدای کم تر دارند، گفت: نباید آسایش صدها هزار نفر را با رها کردن فاضلاب سلب کرد.


مردم هوا، آب پاک و صدای کم تر می‌خواهند(گزارش سوم)

 عیسی کلانتری صبح سه شنبه با حضور در شهرستان اسلامشهر و جلسه مشترک با انوشیروان محسنی بندپی و مسعود مرسلپور، فرماندار اسلامشهر طی سخنانی اظهار داشت: دستور اکید داریم تا پایان دولت دوازدهم بوی نامطبوع مسیر فرودگاه تا حرم امام (ره) را رفع کنیم. کلانتری افزود: مردم مالیات می‌دهند و در قبال پرداخت مالیات باید به عنوان دولت به آنها سرویس بدهیم و حق نداریم با این استدلال که چون کارخانه‌ای ایجاد اشتغال کرده مردم هم باید بوی متعفن متصاعد از این کارخانه‌ها در این مسیر را تحمل کنند و جز حقوق شهروندی مردم است که این بوی نامطبوع رفع شود.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در ادامه بیان داشت: شهرداری تهران حق ندارد که زمین ارزان خریداری کند و زباله‌ها را در آنجا دپو کند و آراد کوه را تأسیس کند و حق مردم است که هوای پاک را تنفس کنند و این مطالبه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور از ماست. وی گفت: شرکت آب و فاضلاب باید پیرو مطالبه مردم و رهبری فاضلاب‌ها را مدیریت کند، ما فاضلاب را اگر رها کنیم، خلافکار هستیم، فاضلاب آسایش صدها هزار نفر را سلب می‌کند و این جرم بزرگ‌تری است، تا اینکه به عنوان مثل دزدی از جیب ما ۱۰۰ هزار تومان سرقت کند.

کلانتری با بیان اینکه نباید زندگی را برای مردم غیرقابل تحمل کرد، افزود: مردم در حال تحمل گرانی هستند، اما یک سری مطالبات زیست محیطی مانند هوای پاک، آب پاک، صدای کم‌تر و آلودگی کم‌تر است، که باید برای مردم فراهم شود. وی افزود: ما عرضه نداشتیم که منابع کشور را پخش کنیم و همه آن‌ها را در شعاع ۵۰ کیلومتری تهران مستقر کرده‌ایم، شهر را باید محیطی قابل تحمل و قابل زندگی برای مردم کنیم. چنانچه این کار را انجام ندادیم، باید از آنان عذرخواهی کنم و من به سهم خود به خاطر بوی بد مسیر فرودگاه امام (ره) که آلودگی‌های محیطی را به همراه داشت، عذرخواهی می‌کنم.

منبع :   با اندکی اضافات وتلخیص از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو