پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | احیای فرودگاه شهرکرد با هواپیماهای فرسوده (گزارش دوم)

تاریخ خبر: // کد خبر: 171074 // // //


احیای فرودگاه شهرکرد با هواپیماهای فرسوده (گزارش دوم)

یک سرمایه‌گذار جهت تأسیس یک شرکت هواپیمایی و راه‌اندازی چندین پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه شهرکرد اعلام آمادگی کرده درحالی که این شرکت در صدد خرید هواپیما با عمر حدودا 20 سال است.


احیای فرودگاه شهرکرد با هواپیماهای فرسوده (گزارش دوم)

از ماه‌ها قبل یک سرمایه‌گذار جهت تأسیس یک شرکت هواپیمایی و راه‌اندازی چندین پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه شهرکرد اعلام آمادگی کرده است که باتوجه به نیاز این استان به برقراری پروازها جهت رونق در اشتغال و گردشگری این موضوع از سوی مسؤولان استان مورد حمایت ویژه قرار گرفت.

این شرکت هم‌اکنون در مرحله ثبت قرار دارد که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده توسط این سرمایه‌گذار و فرودگاه شهرکرد حدود 20 پرواز در هفته توسط این شرکت هواپیمایی در استان انجام می‌شود.

مجوز خرید و ورود هواپیماهای این شرکت  از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است

نعیم امامی گفت: مجوز خرید و ورود هواپیماهای این شرکت  از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است و نمایندگان این شرکت نیز در حال اعزام به کشور فروشنده جهت اقدامات مربوط به خرید هواپیما هستند.

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیای افزود: بودجه موردنیاز جهت پرداخت هزینه هواپیما به تعداد پنج فروند با قطعات یدکی پرمصرف و سایر تجهیزات مربوطه حدودا 50 میلیون دلار است که جهت تخصیص ارز مورد نیاز برای خرید هواپیماهای مورد نیاز است از طریق تسهیلات صندوق توسعه ارزی با همکاری استانداری مراتب در کمیته تسهیلاتی استان مطرح شود و نسبت به تخصیص ارز تصمیمات مقتضی به عمل آید.

خرید پنج فروند هواپیما با طول عمر حدود 20 سال

سرمایه‌گذار این پروژه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری گفت: جهت خرید پنج فروند هواپیمای 737 به ارزش 50 میلیون دلار با ظرفیت 150 مسافر به ازای هر فروند هواپیما و فعال کردن آن ها در فرودگاه بین المللی شهرکرد آمادگی داریم، اما با توجه به تحریم‌ها امکان خرید هواپیمای نو در کشور وجود ندارد و این هواپیماها با واسطه از کشور ژاپن خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: طول عمر این هواپیماها حدود 20 سال است و اگر بخواهیم هواپیمایی با طول عمر کمتر از 15 سال خریداری کنیم، ظرفیت مسافر به ازای هر فروند حدود 50 نفر است که این در ابتدای امر ترجیحا خرید هواپیما با ظرفیت بیش‌تر در اولویت قرار دارد.

 

منبع: فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو