پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 171980 // // // //


علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول آماده ثبت نام از علاقه مندان رشته خلبانی و فنی است.


علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند

امیر عزیز نصیرزاده روز سه شنبه در حاشیه آئین افتتاحیه نمایشگاه هوایی پایگاه چهارم شکاری دزفول افزود: همزمان با نمایشگاه هوایی دفتری برای ثبت نام علاقه مندان به رشته های خلبانی و فنی در پایگاه چهارم شکاری دزفول راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و تجربی علاقه مند به رشته های خلبانی و فنی می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ارتش پس از ثبت نام افراد علاقه مند با آنها تماس خواهد گرفت.

** طرح نجوا در کشور اجرا می شود
سردار نصیر زاده درخصوص برنامه های ارتش در راستای تداوم انقلاب در سال 98 گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب توصیه های فراوانی درخصوص جوانان داشته اند که به همین منظور طرح نجوا(نخبگان جوان ولایتمدار انقلابی) در سطح کشور اجرا می شود.
وی افزود: گروه های مختلفی در این طرح با هدف بیان و انتقال اندیشه ه ای مقام معظم رهبری در پایگاه ها و یگان ها شکل می گیرند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به تقدیم 500 شهید به میهن اسلامی توسط پایگاه چهارم شکاری دزفول گفت: این پایگاه با حدود 60 خلبان یکی از پایگاه های موثر و توانمند ارتش جمهوری اسلامی است.
وی افزود: پایگاه چهارم شکاری در روزها و ماه های ابتدایی جنگ تحمیلی که هنوز نیروهای زمینی انسجام پیدا نکرده بودند، نقش مهمی در جلوگیری از تهاجم دشمن داشت.
سردار نصیرزاده اضافه کرد: نیروهای مردمی در شهرهای مختلف استان خوزستان و پایگاه چهارم شکاری در خط مقدم در مقابل تهاجم دشمن ایستادند و راهبرد جنگ را از یک جنگ سریع به جنگی فرسایشی تبدیل کردند.
وی با بیان اینکه پایگاه چهارم شکاری در دوران جنگ تحمیلی دستور تخلیه داشت، اظهار داشت: این پایگاه با وجود قرارگرفتن در معرض هدف دشمن، مقاومت و ایستادگی کرد و بیش از یکهزار و 500 سورتی پرواز انجام داد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه 500 نفر از جمله 60 خلبان پایگاه چهارم شکاری در جنگ تحمیلی شهید شدند، افزود: این پایگاه همانند شهر و مردم دزفول و اندیمشک و سایر شهرهای استان خوزستان نقش بسزایی در جنگ داشت.
وی اضافه کرد: باید مقاومت و نقش این پایگاه در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل های بعد منتقل شوند تا جوانان از رجزخوانی پوشالی دشمن نترسند و در میدان های نبرد جنگ سخت و رزم نرم در مقابل تهاجم دشمن مقاومت کنند.
امیر نصیرزاده گفت: جوانان ما باید بدانند همسالان آنها در زمان جنگ چگونه مقاومت کردند و از آنها الگو بگیرند که راهیان نور بهترین شیوه جهت نمایش این رشادت ها و بیان آنها برای نسل جوان است.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از راویان خوب و ارتقای تنوع و نمایشگاه هوایی افزود: با توجه به فصل مناسب سفر در خوزستان و استقبال گسترده اقشار مختلف از راهیان نور باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد تا هر ساله بر تعداد زائران راهیان نور افزوده شود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه فلسفه راهیان نور مانند راهپیمایی اربعین نمایشی از عشق و ایمان است، اظهار داشت: امسال ارتش جمهوری اسلامی خیلی خوب عمل کرده و نمایشگاه های زیادی در مسیر راهیان نور برگزار کرده است.

** پیش بینی بازدید روزانه 20 هزار نفر از نمایشگاه هوایی دزفول
فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول نیز گفت: طبق محاسبات سال های گذشته پیش بینی می شود روزانه حدود 20 هزار نفر در 2 نوبت صبح و عصر از نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول دیدن کنند که امیدواریم با توجه به روایت گری خوبی که شده هر سال بر تعداد بازدیدکنندگان اضافه شود.
امیر حمیدرضا آشنا افزود:علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از عصر یکم فروردین ماه تا عصر 11 فرودین ماه از ساعت 9 تا 11 صبح و 15 تا 18 عصر نسبت به بازدید از نمایشگاه اقدام کنند.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو