پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از برقراری پروازهای دائمی فرودگاه سمنان تا پله برقی راه‌آهن!/ تمشک طلایی غیرپاسخگوترین نهاد سال 97 به استانداری سمنان تعلق گرفت

تاریخ خبر: // کد خبر: 172089 // // //


از برقراری پروازهای دائمی فرودگاه سمنان تا پله برقی راه‌آهن!/ تمشک طلایی غیرپاسخگوترین نهاد سال 97 به استانداری سمنان تعلق گرفت

مرور وعده‌های مسئولان استان سمنان در سال 97، در روزهای پایانی این سال خالی از لطف نیست. قرار بر این بوده که تحقق برخی از این وعده‌ها در نوروز 98 قابل رویت باشد اما شواهد حاکی از آن است که در مواردی خلف وعده صورت گرفته است. هدف از این نوشتار هم صرفا یک یادآوری است؛ برای این که به مسئولان بگوییم، مردم وعده‌های شما را فراموش نمی‌کنند.


از برقراری پروازهای دائمی فرودگاه سمنان تا پله برقی راه‌آهن!/ تمشک طلایی غیرپاسخگوترین نهاد سال 97 به استانداری سمنان تعلق گرفت

مرور وعده‌های مسئولان استان سمنان در سال 97، در روزهای پایانی این سال خالی از لطف نیست. قرار بر این بوده که تحقق برخی از این وعده‌ها در نوروز 98 قابل رویت باشد اما شواهد حاکی از آن است که در مواردی خلف وعده صورت گرفته است. هدف از این نوشتار هم صرفا یک یادآوری است؛ برای این که به مسئولان بگوییم، مردم وعده‌های شما را فراموش نمی‌کنند. شما نیز می‌توانید وعده‌هایی که از زبان مسئولان شنیده‌اید اما معتقدید در عمل به آن‌ها کوتاهی شده است را با ما به اشتراک بگذارید. تردیدی نیست که نظارت عمومی مردم مهم‌ترین عامل برای عبور از بی‌عملی است. و اما وعده‌ها:

چتر WiFi بر سر مسافران و گردشگران سایه می‌اندازد؟

خبرگزاری تسنیم در بیست و هفتمین روز از آذرماه امسال، به نقل از مرتضی مثبت‌شاهجویی، معاون مدیر مخابرات منطقه سمنان نوشت: مخابرات سمنان در نوروز 98 به زائران حرم رضوی خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد.» وی از آمادگی مخابرات سمنان برای برپایی چتر WiFi در توقفگاه‌های پرجمعیت سراسر استان و در مسیر مسافران و زائران حرم رضوی، به مناسبت ایام نوروز خبر داده بود. باید دید آیا اقدامی در این راستا صورت گرفته است؟

اقامتگاه نوروزی شهرداری؛ آنچه گفتند و آنچه شد!

خبرگزاری ایرنا در دوازدهم بهمن‌ماه سال جاری به نقل از سرپرست سازمان فنی و امور زیربنایی شهرداری سمنان اعلام کرد که شهرداری سمنان یک اقامتگاه موقت نوروزی را با ظرفیت 1500 نفر برای نوروز 98 به بهره‌برداری می‌رساند. قرار بود این اقامتگاه به وسعت 5 هکتار، در ضلع غربی بوستان سیمرغ در ورودی سمنان آماده بهره‌برداری شود. نوع اعلام خبر به گونه‌ای بود که حتی خبرنگار ایرنا را هم به خطا انداخت تا تصویری را برای خبر انتخاب کند که به افتتاح یک هتل می‌ماند!(خبر را اینجا بخوانید) اما در نهایت تعدادی آلاچیق افتتاح شد تا «اقامتگاه نوروزی» تعریف جدیدی پیدا کند!

پله‌برقی راه‌آهن سمنان نوروز چه سالی افتتاح خواهد شد؟

در روز سی‌ادم دی‌ماه سال جاری، زادخور مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق(1) در گفتگو با خبرنگار مرآت ابراز امیدواری کرده بود که پله‌برقی ایستگاه سمنان تا نوروز به بهره‌برداری برسد. وی با اشاره به خلع ید پیمانکار پیشین، از آغازبکار پیمانکار جدید از آذرماه امسال خبر داده بود. اکنون و در آستانه عید نوروز خبری از تحقق این وعده نیست و مسافران قطار هنوز باید از پله به جای پله‌برقی استفاده کنند.

بهره‌برداری از 2 باغ گل‌محمدی و نرگس برای بازدید مسافران نوروزی

سیدعباس دانایی، فرماندار سمنان در ششم اسفندماه سال جاری اعلام کرده بود که 2 باغ گل محمدی و نرگس برای بازدید مسافران نوروزی به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. امیدواریم این اقدام تا کنون به انجام رسیده باشد.

برقراری پروازهای دائمی فرودگاه سمنان؛ پیش از عید نوروز؟

سیدعباس دانایی‌، فرماندار سمنان در بیست‌و‌پنجمین روز از دی‌ماه سال جاری در دیدار با سرپرست و معاونان اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برقراری پروازهای دائمی فرودگاه سمنان پیش از نوروز 98 خبر داده بود. دانایی یکی از مولفه‌های اصلی برای رشد و توسعه گردشگری را وجود فرودگاه عنوان کرده بود. در هفته پایانی بهمن‌ماه نیز شجاعی مدیر فرودگاه سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت اعلام کرده بود که به زودی اخبار خوبی از فرودگاه به گوش خواهد رسید اما نه پروازهای دائمی فرودگاه سمنان، پیش از نوروز برقرار شد و نه خبر خوشی در این زمینه به گوش رسید.

افتتاح 11 کیلومتر از بزرگراه سمنان-فیروزکوه تا پایان کدام سال جاری؟

در هفته نخست مردادماه امسال معاون آخوندی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود که 11 کیلومتر از بزرگراه سمنان-فیروزکوه با پیشرفت فیزیکی 30 درصد در حال انجام است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته تا پایان سال جاری(97) این بخش به بهره‌برداری می‌رسد. به گفته وی 38 کیلومتر از این بزرگراه در استان سمنان واقع شده است. هرچند اساسا قرار بوده این بزرگراه در شهریور سال 96 افتتاح شود اما همین 11 کیلومتر هم چنان‌که در وعده‌ها گفته بودند، به سرانجام نرسیده است.

بهره‌برداری از 21 فضای آموزشی تا پایان سال 97

ابوالفضل حسن‌بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در بیست و دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری اعلام کرده بود که تا پایان این سال بالغ بر 21 فضای آموزشی در استان به بهره‌برداری می‌رسد. نیکوست اگر اکنون و در پایان سال، نام و مشخصات این 21 فضای آموزشی اعلام شود.

ده، بیست، سی، چهل…!/ ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود و ورزشگاه 5 هزار نفری دامغان

در روز دهم تیرماه سال 1396، فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اعلام کرد که 20 طرح ورزشی تا پایان سال 97 با اعتبار 30 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید. در سیزدهم شهریورماه سال 97، فتاحی اعلام کرد که در صورت تخصیص اعتبارات، بیش از 90 درصد از طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی در استان تا پایان سال 97 تکمیل شود. وی گفته بود برخی طرح‌ها همچون ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود نیازمند اعتبارات ویژه هستند. در هجدهمین روز از مهرماه سال 1396، فتاحی بار دیگر اعلام کرد که 50 طرح نیمه‌تمام ورزشی در استان تا پایان سال 97 به بهره‌برداری خواهد رسید. سالن 2 هزار نفری و ورزشگاه 5 هزار نفری دامغان، ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود و مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سمنان از جمله این طرح‌های نیمه‌تمام عنوان شده بود. در 25 مهرماه سال 96، سایت جماران به نقل از مدیرکل ورزش و جوانان استان نوشت که 24 طرح نیمه‌تمام ورزشی سمنان تا پایان سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد. در بیست و هفتمین‌روز از مهرماه 96 نیز، جهانشیر معاون اداره‌کل ورزش و جوانان خبر داده بود که استادیوم‌های ورزشی شاهرود و دامغان و مجموعه جانبازان و معلولان سمنان حداکثر تا پایان سال 97 به بهره‌برداری می‌رسند. در روز ششم بهمن‌ماه سال جاری، آشناگر استاندار سمنان اعلام کرد که تا پایان سال 97، از 30 پروژه ورزشی استان بهره‌برداری خواهد شد. استاندار سمنان در سخنان خود بر توجه ویژه به ورزشگاه 5 هزار نفری دامغان و استادیوم 15 هزار نفری شاهرود تأکید کرده بود. اکنون زمان آن است که فهرست نام و مشخصات 20، 24، 30 یا 50 پروژه ورزشی استان منتشر شود.

21 پروژه شهرداری امیریه

محمد عوض‌آبادیان، شهردار امیریه در روز یکم دی‌ماه سال جاری از در حال اجرا بودن 21 پروژه در این شهر خبر داد. وی گفته بود در صورت تحقق بودجه پیشنهادی، این 21 طرح تا پایان سال 97 به بهره‌برداری خواهد رسید. خوب است نام و مشخصات 21 پروژه مذکور به صورت عمومی منتشر شود.

24 طرح بهداشتی برای دامغان

پس از افتتاح 4 خانه بهداشت در دامغان، مسئولان امر اعلام کردند که 24 طرح بهداشتی باقی‌مانده در این شهرستان پس از تکمیل تا پایان سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد. خوب است مسئولان، نام و مشخصات 24 طرح مذکور را اعلام کنند.

عدم پاسخگویی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی یک‌سال و نیمه شد

با وجود انتشار هشت گزارش از افتضاحات نمایش سرمایه‌گذاری، مسئولان اقتصادی استانداری و نیز مسئولان این اداره‌کل تصور پاسخگویی را هم به ذهن خود راه ندادند؛ مبادا که خاطر کسی مکدر شود! هرچند پیش از انتشار فایل صوتی تأسف‌آور نشست مسئولان استان با حامیان مالی همایش، مجموعه استانداری سمنان به خبرنگاران مرآت اعلام کرد که طی یک هفته در نشستی به ابهامات نمایش سرمایه‌گذاری پاسخ خواهد گفت اما این وعده هم مثل وعده‌های نمایش سرمایه‌گذاری توخالی از آب درآمد تا عدم پاسخگویی مسئولان استان یک‌سال و نیمه شود.

قطعه اول محور دامغان-معلمان افتتاح نشد

ابوالفضل حسن‌بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در بیست و ششم مردادماه سال جاری از افتتاح قطعه اول محور دامغان-معلمان تا پایان امسال خبر داده بود. وی گفته بود تکمیل نهایی این طرح سبب کاهش 200 کیلومتری مسیر ترانزیت کالا در مسیر شمال-جنوب کشور خواهد شد. داده‌ها حاکی از آن هستند که این اقدام نیز محقق نشده است.

بهره‌برداری از دو کتابخانه عمومی در دو روستای شاهرود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در بیست و هشتم آذرماه اعلام کرد که دو کتابخانه روستایی تا پایان سال جاری در شاهرود به بهره‌برداری می‌رسد. خوب است اگر این اقدام انجام شده، نام دو روستا و مشخصات کتابخانه‌ها را اعلام کنند.

پی‌نوشت: فارغ از وعده‌های عمل‌نشده، رسانه‌های مختلف استان مطالبات فراوانی را در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی مطرح کردند که ظاهرا شنیدن بسیاری از آن‌ها به مصلحت نبوده است! البته نباید از پاسخگویی و ارتباط رسانه‌‌ای مطلوب نهادهایی همچون پزشکی قانونی چشم پوشید اما در یک ارزیابی کلی، تمشک طلایی غیرپاسخگوترین نهاد استان در سال 97 به استانداری سمنان تعلق می‌گیرد که اغلب ترجیح داد با سکوت از کنار درخواست‌ها و انتقادات رسانه‌ای بگذرد. می‌توان امیدوار بود که در سال 98، این رویکردهای ناصواب تغییر کند؛ آدمی به امید زنده است!

منبع : ذاکر نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو