پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نقص فنی پرواز تهران – ارومیه / هواپیما به سلامت بر زمین نشست + جوابیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 172625 // // // // //


نقص فنی پرواز تهران – ارومیه / هواپیما به سلامت بر زمین نشست + جوابیه

هواپیمای RJ100 شرکت هواپیمایی قشم به رجیستر EP-FQZ در مسیر تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از فرود با نقص فنی در FLAP هواپیما مواجه شد که سبب ترس و وحشت مسافران پرواز گردید ولی با انجام وظایف توسط خلبان پرواز هواپیما بسلامت در فرودگاه ارومیه فرود آمده است.


نقص فنی پرواز تهران – ارومیه / هواپیما به سلامت بر زمین نشست + جوابیه

هواپیمای RJ100 شرکت هواپیمایی قشم به رجیستر EP-FQZ در مسیر تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از فرود با نقص فنی در FLAP هواپیما مواجه شد که سبب ترس و وحشت مسافران پرواز گردید ولی با انجام وظایف توسط خلبان پرواز هواپیما بسلامت در فرودگاه ارومیه فرود آمده است.  به گفته مسافران وحشت‌زده در داخل کابین حالت فوق‌العاده و هشدار سقوط اعلام شده بود.

به گفته کمال پرهیزگار مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی، پرواز شماره ۱۲۷۷ هواپیمای RJ100 متعلق به قشم ایر پس از بروز نقص فنی و فرود نیامدن اولیه در فرودگاه ارومیه، با تلاش کارکنان و آتش نشانان در این فرودگاه به سلامت بر زمین نشست.

وی ادامه داد: این پرواز مسیر تهران – ارومیه به دلیل بازنشدن فلپ ها نتوانست در فرودگاه ارومیه فرود بیاید و دقایقی در آسمان ارومیه پرواز کرد.

پرهیزگار اضافه کرد: این هواپیما در ساعت ١٣: ١٧ ظهر امروز با مهارت خلبان و پشتیبانی سریع و کامل آتش نشانان فرودگاه ارومیه به سلامت بر زمین نشست و ۹۳ مسافر آن بدون هیچ مشکلی به پایانه منتقل شدند.

برخی خبرها از بروز نگرانی در بین مسافران خبر داده بودند که با تلاش کارکنان فرودگاه، این نگرانی برطرف شد.

فرودگاه ارومیه یکی از سه فرودگاه آذربایجان غربی است؛ خوی و ماکو صاحب دیگر فرودگاه‌های استان هستند.

◊ نظر کارشناسی در خصوص سانحه پرواز تهران – ارومیه

فلپ در زمان تقرب و فرود، با افزایش سطح بال هواپیما باعث افزایش درگ و کاهش سرعت هواپیما مى شود و همچنین لیفت بیشترى به هواپیما مى دهد تا بتواند با سرعت کمترى در آسمان پرواز کند.

باز نشدن فلپ باعث مى شود که سرعت هواپیما بهنگام فرود بیش از حد زیاد باشد و اگر باند کوتاه باشد و یا خلبان موفق نشود هواپیما را در ابتداى باند زمین بگذارد، خطر بیرون رفتن از باند و یا خارج شدن از انتهاى باند را بهمراه دارد که میتواند سانحه ساز شود.

فلپ هواپیماى RJ100 قشم ایر یا کلاً باز نشده و یا به اندازه اى که خلبان نیاز داشته باز نشده است و بهمین دلیل با دور زدن در اطراف فرودگاه (هلدینگ) و کاهش سوخت براى فرود با سرعت بالا آماده شده و خوشبختانه این نوع هواپیما به طول باند زیادى براى متوقف شدن نیاز ندارد و خلبان موفق شده بدون سانحه روى باند توقف کند.

جوابیه روابط عمویم قشم ایر در خصوص سانحه هواپیماى RJ100

روابط عمومی شرکت هواپیمایی قشم در توضیحی درباره رخداد پیش آمده در هواپیمای پرواز تهران ارومیه اعلام کرد:

پیرو انتشار خبری در آن خبرگزاری محترم با عنوان《نقص فنی هواپیمای ارومیه》با کد خبری «۱۲۹۴۱۸۷۹۵» در روز جمعه مورخ ۲ فروردین ۹۸ ساعت ۱۶:۴۶ ، جوابیه شرکت هواپیمایی قشم به منظور تنویر افکار عمومی ارسال می گردد. خواهشمند است نسبت به انتشار آن اقدام لازم به عمل آید.

هواپیمای RJ شرکت هواپیمایی قشم با شماره پروازی ۱۲۷۷ در روز جمعه مورخ 98/1/2 از تهران به سمت ارومیه و در ساعت مقرر پرواز نموده و در حوالی شهر ارومیه، خلبان متوجه ایراد جزئی در سیستم فرامین هواپیما می شود که با توجه به جزئی بودن ایراد مربوطه، بدون نیاز به اعلام وضعیت اضطراری، هواپیما به سلامت در فرودگاه ارومیه به زمین نشسته و از تمامی مسافرین این پرواز در فرودگاه پذیرایی به عمل آمده.

لازم به ذکر است هواپیمای مذکور پس از رفع اشکال، مجددا به چرخه عملیاتی باز خواهد گشت.

 

 

منبع : خبرگزاری مهر /// فارس نیوز /// کانال تلگرامی کن نیوز  /// تابناک /// کانال تلگرامی مرجع هوانوردی پارسی


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو