پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارزیابی ایمنی ارابه فرود هواپیماهای فوکر 100

تاریخ خبر: // کد خبر: 172766 // // // // //


ارزیابی ایمنی ارابه فرود هواپیماهای فوکر 100

با توجه به وقوع سه رویداد اخیر در ارابه فرود هواپیماهای فوکر 100 ، دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری بمنظور پیشگیری از تکرار رویداد های مشابه توصیه های ایمنی ذیل را برای کلیه بهره برداران هواپیماهای فوکر 100 در کشور صادر می نماید


ارزیابی ایمنی ارابه فرود هواپیماهای فوکر 100

با توجه به وقوع سه رویداد اخیر در ارابه فرود هواپیماهای فوکر 100 ، دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری به منظور پیشگیری از تکرار رویداد های مشابه توصیه های ایمنی ذیل را برای کلیه بهره برداران هواپیماهای فوکر 100 در کشور صادر می نماید:

الف)بخش فنی:

در اولین A check این نوع هواپیماها ، عملکرد ارابه های فرود مورد ارزیابی قرار گرفته ودرحالت Manual Extension  با فشار هیدرویک (Dropped Pressure)   ارزیابی با دقت مضاعف انجام پذیرد.
بازرسی فیلترهای مربوطه برابر AD 2015- 0077  با سرویس بولیتن SB F100-32-166  تا 24 ساعته آینده برابر دستورالعمل مربوطه انجام شده و هماهنگی های لازم برای انجام این بازرسی بطور دورهای با سازمان انجام پذیرد.
شرکت های هواپیمایی تسریع در انجام AD 2018- 0076  را مدنظر قرار داده و بازرسیهای مربوطه از قطعه T Union هواپیما را در اولین “A Check”  انجام داده و درصورت مشاهده موارد غیرعادی نسبت به تعویض قطعه و نصب قطعه اصلاح شده اقدام نمایند.

ب) واحد عملیات :

کلیه خلبانان در زمان بازکردن ارابه های فرود ، دقت مضاعف در زمان بازشدن ارابه های فرود نموده و درصورت مشاهده اختلاف نامتعارف ، موضوع به بخش فنی اطلاع رسانی شده تا بازرسی های لازم انجام پذیرد.
درصورت استفاده خلبان از تکرار بازکردن ارابه فرود در هنگام فرود(L/G Recycling)  موضوع در برگه فنی هواپیما یادداشت شده تا هواپیما زمینگیر گردیده و اقدامات فنی مربوطه صورت پذیرد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی aviationpress_ir


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو