پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مسافران بریتیش ایرویز به جای آلمان راهی اسکاتلند شدند

تاریخ خبر: // کد خبر: 173484 // // // //


مسافران بریتیش ایرویز به جای آلمان راهی اسکاتلند شدند

خبرگزاری رویترز امروز (سه شنبه) خبر داد که یکی از پروازهای ‘بریتیش ایرویز’ مسافران را به جای آلمان راهی اسکاتلند کرد و به خاطر این اشتباه مجبور به عذرخواهی از آنها شد.


مسافران بریتیش ایرویز به جای آلمان راهی اسکاتلند شدند

به نوشته رویترز، در حالیکه بنا بود جت 96 نفره ‘BAE-146’ بریتیش ایرویز از لندن به دوسلدورف پرواز کند، کادر پروازی با استفاده از یک برنامه پروازی نادرست، هواپیما را حدود یکهزار کیلومتر دورتر و در فرودگاه ادینبورو اسکاتلند فرود آورد.
به گفته بریتیش ایرویز، خدمه این پرواز متعلق به شرکت چارتر آلمانی ‘وی دی ال’ (WDL) بود که طبق توافق جایگزین شرکت ‘سیتی فلایر’ متعلق به بریتیش ایرویز شده بود.
خبرگزاری رویترز همچنین خبر داد که بریتیش ایرویز با تک تک مسافران تماس گرفته و از آنان عذرخواهی کرده و شرکت آلمانی نیز مسافران را به مقصد صحیح بازگردانده است.

ویدئوی که از داخل هواپیما و توسط یکی از مسافران تهیه شده است مسافران هواپیما را که دچار حیرت شده‌اند نشان می‌دهد. در این ویدئو صدای این پرسنل هواپیما شنیده می‌شود که از مسافران سوال می‌کند: «هیچ کدام از شما مسافر ادینبرا نبودید؟» همچنین در این ویدئو صدای مسافران نیز شنیده می‌شود که از یکدیگر سوال می‌کنند «چطور متوجه این مسئله نشدند؟» و دیگری می‌گوید: «واقعاً خجالت آور است که ما را به یک مکان اشتباهی آورده‌اند.»

در ویدئوی دیگری صدای این پرسنل هواپیما در حالی که به مسافران می‌گوید آن‌ها را به فرودگاه دوسلدوروف بازخواهند گرداند شنیده می‌شود. “ما نمی‌دانیم کجا… کجا این مشکل در یک لحظه به وجود آمد اما شما را فوراً به دوسلدوروف خواهیم برد. عذرخواهی می‌کنیم.”

گفته می‌شود این اشتباه هنگامی رخ داد که برگه‌های مخصوص پرواز در روز قبل از پرواز اشتبا‌هاً ارسال شده بود. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز نیز ضمن عذرخواهی از مسافران، اشتباه در ارسال برگه‌های مخصوص پرواز را علت فرود هواپیما در اسکاتلند دانست. مرکز کنترل ترافیک هوایی به دلیل آنکه در برگه‌های ارسال شده مقصد هواپیما ادینبرا اسکاتلند اعلام شده بود اجازه فرود هواپیما را در این فرودگاه داده بود.

گفتنی است؛ این هواپیما پس از هماهنگی های لازم عازم آلمان شد.


منبع : ایرنا  // باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو