پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش پروازهای «ماهان» علی‌رغم ادعای مدیرکل/ افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند؛ شاید وقتی دیگر!

تاریخ خبر: // کد خبر: 173729 // // //


کاهش پروازهای «ماهان» علی‌رغم ادعای مدیرکل/ افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند؛ شاید وقتی دیگر!

پروازهای شرکت ماهان علی‌رغم ادعای مدیرکل در سال جدید از ۵ پرواز هفتگی به ۳ پرواز و پروازهای شرکت ایران‌ایر نیز نسبت به نیمه اول سال ۹۷ از ۷ پرواز هفتگی به ۳ پرواز کاهش یافته است!


کاهش پروازهای «ماهان» علی‌رغم ادعای مدیرکل/ افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند؛ شاید وقتی دیگر!

15 اسفندماه 1397 بود که خبرگزاری فارس در خراسان‌جنوبی پس از رسیدن پیام‌های مردمی مبنی بر تعطیلی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر بیرجند-تهران و بالعکس در روزهای ثابت پروازی این شرکت در فرودگاه بیرجند، صحت و سقم این مسئله را در گفت‌وگو با هادی سلامی مدیرکل فرودگاه های خراسان‌جنوبی جویا شد.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس با بیان اینکه برنامه پروازی شرکت هواپیمایی ماهان برای سال آینده برقرار و پروازها همچنان انجام خواهد شد، این را نیز اضافه کرد که هر فردی که چنین شایعه‌ای را مطرح کرده باید مشخص شود شایعه را از کجا آورده است!

کاهش پروازهای «ماهان» علی‌رغم ادعای مدیرکل

اما بررسی‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد پروازهای این شرکت علی‌رغم ادعای مدیرکل در سال جدید از 5 پرواز هفتگی به 3 پرواز  و پروازهای شرکت ایران‌ایر نیز نسبت به نیمه اول سال 97 از 7 پرواز هفتگی به 3 پرواز کاهش یافته است!

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که دی ماه سال گذشته نیز در پی مذاکرات موفق محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی با شرکت هواپیمایی «آتا» و بازگشت این شرکت که نیمه اول سال 97 به دلیل مشکلات ناوگان امبرائر فرودگاه بیرجند را از برنامه پروازهای خود حذف کرده بود، رسانه‌های دولتی از تحقق وعده افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند تیتر زدند در حالی که آمار و ارقام چیز دیگری را نشان می‌دهد.

افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند شاید وقتی دیگر!

بررسی مجموع پروازهای فرودگاه بیرجند در سال جاری، نشان می‌دهد که تعداد پروازها در نیمه دوم سال 97 نسبت به نیمه نخست این سال از 17 به 12 عدد و و در سال 98 نیز در ادامه روند نزولی خود از 12 پرواز به 10 رسیده است، آمار و ارقامی که خود به خوبی از وضعیت بی‌ثبات و عدم تحقق وعده افزایش پروازهای فرودگاه 86 ساله بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان‌جنوبی حکایت دارد.

آنچه پرواضح است این است که تصور توسعه اقتصادی استان خراسان‌جنوبی بدون توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل استان و به ویژه حمل و نقل هوایی تصوری خام و باطل است که لازم است استاندار خراسان‌جنوبی همانطور که در روزهای نخستین شروع به کار خود در این منصب به آن اشاره کرده بود، برای توسعه و به ثبات رساندن آن گام‌‌های بزرگ‌تری بردارد.

منبع : خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو