پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه آماده پرواز است؛ ایران‌ایر گروه و خلبان موردنیاز را در اختیار ندارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 174301 // // //


فرودگاه آماده پرواز است؛ ایران‌ایر گروه و خلبان موردنیاز را در اختیار ندارد

شجاعی ،مدیر فرودگاه سمنان می‌گوید این فرودگاه آماده پرواز است اما ایران‌ایر گروه و خلبان موردنیاز را در اختیار ندارد و باید دید در شرایط تحریم اولویت شرکت‌های مربوطه چیست؟


فرودگاه آماده پرواز است؛ ایران‌ایر گروه و خلبان موردنیاز را در اختیار ندارد

در بیست و پنجمین روز از دی‌ماه سال 1397، سیدعباس دانایی فرماندار سمنان در ضمن دیدار با مدیران اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اعلام کرده بود که «امیدواریم پروازهای دائمی فرودگاه سمنان، پیش از نوروز 98، برقرار شود.» سخنی که البته تا کنون و با گذشت 8 روز از سال 98، محقق نشده است.

این موضوع ما را بر آن داشت تا دلیل عدم تحقق وعده‌ها برقراری پروازهای دائمی فرودگاه سمنان را از حسین شجاعی، مدیر این فرودگاه جویا شویم.

شجاعی در گفتگو با خبرنگاران با تأیید این مطلب که قرار بر این بود تا پروازهای دائمی فرودگاه سمنان در نوروز 98 برقرار شود گفت: بنابراین بر این بود که نخستین پرواز نیز در سیزدهمین روز از فروردین‌ماه انجام شود اما از آن‌جا که ایران‌ایر گروه و خلبان موردنیاز را در اختیار ندارد، بسیاری از پروازها را در کشور لغو کرده است.

وی با تصریح بر این که فرودگاه سمنان آمادگی پرواز را دارد اما باید منتظر تصمیم ایران‌ایر باشیم گفت: باید در انتظار باشیم تا ایرلاین مربوطه آمادگی خود را اعلام کند؛ تأکید می‌کنم که پروازهای لغوشده تنها مربوط به شاهرود و سمنان نیست بلکه پروازهایی در سراسر کشور لغو شده است.

مدیر فرودگاه سمنان در ادامه افزود: در اواخر سال 97، طرح اضطراری و نظام‌نامه فرودگاهی را به سازمان هواپیمایی کشور تقدیم کرده‌ایم و منتظر تصویب آن هستیم.

شجاعی در پایان در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما برای زمان برقراری پروازها چیست، گفت: باید دید شرکت مربوطه با توجه به تحریم‌ها چه اولویت‌هایی دارد و چه تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد.

گفتنی است، پیشتر مدیر فرودگاه شاهرود نیز از تلاش برای برقراری پرواز شاهرود به عتبات در ایام نوروز خبر داده بود که این امر به دلایلی میسر نشده است و مدیر فرودگاه شاهرود، ارائه توضیحات در این خصوص را به پس از تعطیلات موکول کرد.

شایان ذکر است نظام‌نامه فرودگاهی، مبنای صدور گواهینامه فرودگاهی است و گواهینامه فرودگاهی، تأییدی بر توانایی بهره‌برداران فرودگاه در انطباق فعالیت‌های خود با مقررات و استانداردهای هوانوردی است. نظام‌نامه فرودگاهی به عنوان یک سند مرجع، حاوی اطلاعات جامعی درباره فرودگاه است که در بازرسی‌ها، مبنای روشنی را در اختیار بازرسان فرودگاه قرار می‌دهد.

 

منبع : دانا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو