پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اینستکس جوابگوی توسعه ناوگان هوایی نیست/ صدور مجوز ۶۲۰ پرواز برای سفر‌های خارجی

تاریخ خبر: // کد خبر: 174498 // // // //


اینستکس جوابگوی توسعه ناوگان هوایی نیست/ صدور مجوز ۶۲۰ پرواز برای سفر‌های خارجی

سامانی گفت: اینتسکس جوابگوی توسعه ناوگان هوایی ایران نیست، به همین دلیل راهکار‌های دیگری برای تأمین هواپیما در نظر گرفته‌ایم.


اینستکس جوابگوی توسعه ناوگان هوایی نیست/ صدور مجوز ۶۲۰ پرواز برای سفر‌های خارجی

مقصود اسعدی‌سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه مجوز ۶۲۰ پرواز برای سفر‌های خارجی صادر شده است، گفت: مجوز یک‌هزار و پانصد پرواز فوق العاده برای مسیر‌های داخلی و خارجی صادر شده است تا مسافران در ایام عید با مشکل کمبود صندلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه همچنان برخی از شرکت‌های هواپیمایی با مشکل ارز مواجه هستند، گفت: به دلیل نوسانات ارزی ایجاد شده در چند ماه گذشته بسیاری از شرکت‌ها با مشکلات اقتصادی روبه‌رو شده بودند که بانک مرکزی مجوز صدور ارز نیمایی را صادر کرد، اما همچنان برخی از شرکت‌ها برای دریافت ارز با مشکل روبه‌رو هستند که پیگیر رفع این مشکل هستیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: برخی از شرکت‌های هواپیمایی برای سرپا ماندن از طریق بازار آزاد ارز خود را تأمین می‌کنند تا به دلیل مشکلات اقتصادی ورشکسته نشوند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه مسافران نوروزی در ایام پیک نوروز مواظب بلیت‌های جعلی باشند، گفت: متأسفانه برخی از سایت‌ها اقدام به صدور بلیت‌های جعلی می‌کنند، بنابراین مسافران در ایام نوروز از سایت‌های معتبر بلیت تهیه کنند.

وی تأکید کرد: تمام قیمت‌های بلیت‌ها در سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی درج شده و مسافران پیش از خرید بلیت از قیمت‌ آنها مطمئن شوند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی طبق روال گذشته توسعه ناوگان هوایی خود را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: تحریم‌ها محدودیت‌هایی برای شرکت‌های هواپیمایی ایجاد کرده‌اند و شرایط برای خرید هواپیما بسیار سخت‌تر شده است، اما ما به دلیل تجربه‌های خوبی که از تحریم‌های گذشته به دست آورده‌ایم اقدامات و راهکار‌هایی را برای دور زدن تحریم‌ها خواهیم داشت.

اسعدی سامانی بیان کرد:‌ به نظر نمی‌رسد که اینستکس بتواند برنامه‌ای برای خرید و یا ورود ناوگان جدید هوایی داشته باشد، بنابراین شرکت‌های هواپیمایی برنامه‌های دیگری را برای خرید هواپیما و یا قطعات آن در دستور کار خود قرار دهند.

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو