پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هشدار درمورد کلاهبرداری از حساب بانکی مسافران نوروزی

تاریخ خبر: // کد خبر: 174677 // // //


هشدار درمورد کلاهبرداری از حساب بانکی مسافران نوروزی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان ضمن هشدار به مسافران نوروزی در راستای جلوگیری از کلاهبرداری از حساب بانکی آن‌ها، از مراجعه مرد خوزستانی به پلیس فتا به علت برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش خبر داد.


هشدار درمورد کلاهبرداری از حساب بانکی مسافران نوروزی

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در تشریح این خبر اظهار کرد: فردی اهل خوزستان به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی است که حدود ۲۵ میلیون تومان از حساب بانکی وی برداشته شده است.

وی ادامه داد: پس از بررسی و تحقیق کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که شاکی با خرید از یک فرد و پرداخت هزینه آن از طریق دستگاه کارتخوان سیار وی، در دام اسکیمر دستگاه کلاهبردار افتاده است.

سرخوش‌نهاد خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد برای برداشت غیرمجاز از حساب بانکی دیگران اقدام به نصب اسکیمر در دستگاه کارتخوان خود می‌کنند و به بهانه‌ی پرداخت هزینه و خرید، کارت بانکی افراد را گرفته و داخل دستگاه اسکیمر می‌کشند که با این اقدام تمام اطلاعات کارت بانکی شخص کپی شده و کلاهبردار با داشتن رمز کارت به راحتی می‌تواند برداشت پول از حساب دیگران داشته باشد.

وی به مسافران نوروزی توصیه کرد: با توجه به ایام تعطیلات و افزایش سفرها، مسافران باید در هر مکان و برای هر خرید، خود مراحل پرداخت هزینه را انجام داده و به فروشنده اجازه داشتن اطلاعات و رمز کارت را ندهند و همچنین تا حد امکان از خرید از دستفروش‌ها و وانت‌بارهایی که کارتخوان سیار دارند بپرهیزند.

سرخوش‌نهاد نیز خاطرنشان کرد: افراد برای اطمینان بیشتر از امنیت کارت و حساب بانکی خود می‌توانند رمز یک‌بار مصرف کارت خود را از شعبات بانکی که در آن حساب دارند دریافت کرده و با این اقدام از کلاهبرداری دیگر افراد در امان باشند.

رئیس پلیس فتای استان همدان در پایان یادآور شد: پرونده شاکی در دست بررسی و تحقیق کارشناسان است و پلیس فتا برای دستگیری و شناسایی فرد کلاهبردار تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو