پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود اشتباهی پرواز تهران – کیش ایران ایر در بجنورد! + تکذیبیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 175107 // // //


فرود اشتباهی پرواز تهران – کیش ایران ایر در بجنورد! + تکذیبیه

پرواز شماره 2215 هواپیمایی هما که از تهران عازم کیش بود اشتباهی در بجنورد به زمین نشست!


فرود اشتباهی پرواز تهران – کیش ایران ایر در بجنورد! + تکذیبیه

پرواز شماره 2215 هواپیمایی هما که از تهران عازم کیش بود اشتباهی در بجنورد به زمین نشست!

مسافرها هم زمانی از این ماجرا مطلع شدند که خلبان ورود آنها به بجنورد را خوش آمد گفت!

سازمان هواپیمایی سعی داشت با بازگرداندن پول بلیت مسافرها، و در واقع رشوه دادن، از درز این خبر جلوگیری کند. اما مسافرها که از این اتفاق خشمگین بودند این رشوه را قبول نکردند!

فرسوده بودن ناوگان هواپیمایی بعلت تحریمها از جمله دلایل این اشتباه گفته شده!

همچنین یکی از کارکنان ارشد سازمان هواپیمایی که نخواست نامش فاش شود افشا کرده است که سال گذشته قرار بوده 50 دستگاه Map control با دور زدن تحریمها وارد کشور شده و مشکلات راداری هواپیماها حل شود اما یکی از مدیران ارشد سازمان مبلغ مورد نظر را اختلاس کرده و از کشور گریخته است!

صادق زیباکلام در توئیتی با اشاره به این اتفاق عجیب نوشت: کشوری که نمی‌تواند به هواپیماهایش فرق کیش و بجنورد را بفهماند، برای 25 سال بعد اسرائیل نقشه میکشد!

همچنین کاربران فضای مجازی با ترند کردن #کیش_بجنورد_نیست به تمسخر این اتفاق و سوتی نادر هوایی پرداختند!

کارشناسان احتمال می‌دهند سازمان سازمان هواپیمایی جهانی (ایکائو) گرید ایران را در حوزه حمل و نقل هوایی کاهش داده و محدودیتهای جدیدی برای پروازهای از مبدأ ایران و ایرلاینهای ایرانی اعمال کند. همچنین بسیاری از ایرلاینهای بین المللی با توجه به بالا بودن ریسک پرواز تحت کنترل برج‌های کنترل ایران، مسیرهای پروازی خود از حریم هوایی ایران را تغییر خواهند داد که این امر سالانه 500 میلیون دلار از درامدهای کشور خواهد کاست…!

همه این چیزهایی که خواندید گفته می‌شد اگر آن اتفاق واقعا برای پرواز تهران-کیش افتاده بود! اما حالا که این اتفاق برای پرواز شماره ۳۲۷۱ بریتیش ایرویز که دوشنبه از لندن عازم دوسلدورف آلمان بود افتاده و هواپیما اشتباها در ادینبورگ اسکاتلند فرود آمده قضیه فرق میکند!

حالا همه میگویند «وای… چقدر کول… فکر کن میخواستی بری آلمان سر راه رفتی اسکاتلند. بدون اینکه پول دو تا بلیط بدی یه سر هم زدی ادینبورگ. هوای ادینبورگ هم که این وقت سال عالیه»!

هواپیما بعد از چندین ساعت توقف در فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند، این بار به سمت مقصد اصلی یعنی دوسلدورف آلمان پرواز کرده و بریتیش ایرویز هم در اطلاعیه‌ای علت این قضیه را یک اشتباه اداری در رساندن طرح پروازی و نقشه ها و داکیومنت های یک پرواز دیگر به خلبان این هواپیما اعلام کرده است!

به همین سادگی… به همین خوشمزگی!


◊ تکذیبیه ایران ایر

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” با اعلام این که “خبر انتقال اشتباهی مسافران پرواز کیش ایران ایر به بجنورد به هیچ عنوان صحت ندارد ،گفت: انتشار این خبر با ادعای “مطلب طنز” موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی مسافرین “هما” شده است.

معصومه اصغرزاده اظهار کرد: متاسفانه یکی از سایت های داخلی با انتشار مطلبی اعلام کرده که مسافران پرواز تهران-کیش ایران ایر به جای کیش به بجنورد منتقل شده اند.

وی یادآور شد: این سایت با اشاره به پرواز اشتباه چند روز پیش یکی از خطوط هوایی انگلیس، اقدام به انتشار خبری طنز گونه تحت این عنوان کرده که هواپیمای پرواز تهران – کیش ایران ایر به جای کیش در بجنورد به زمین نشسته است.

وی ادامه داد: این اتفاق در انگلستان رخ داده و یکی از هواپیماهای بریتیش ایرویز به جای آلمان به اسکاتلند رفته است. هواپیما بعد از چندین ساعت توقف در فرودگاه ادینبورگ اسکاتلند، این بار به سمت مقصد اصلی یعنی دوسلدورف آلمان پرواز کرده و بریتیش ایرویز هم در اطلاعیه‌ای علت این قضیه را یک اشتباه اداری در رساندن طرح پروازی و نقشه ها و داکیومنت های یک پرواز دیگر به خلبان این هواپیما اعلام کرده است. این سایت با درج این خبر درصدد طرح این موضوع بوده که اگر چنین اتفاقی در ایران رخ میداد چه استنباط و رویکردهایی مطرح می شد.

اصغرزاده با بیان این که اقدام سایت مذکور سبب تشویش اذهان عمومی است، اظهار کرد: با توجه به این که مسافران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به دلیل انتشار این خبر تحت تاثیر قرار گرفته اند،هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” پیگیری از طریق مراجع ذی صلاح قانونی علیه این سایت را مد نظر قرار خواهد داد.

منبع : بولتن نیوز // عصر ایران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو