پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بیانیه رسمی بوئینگ درباره سقوط دو فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 176547 // // // // //


بیانیه رسمی بوئینگ درباره سقوط دو فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس

به گزارش دویچه‌وله، دنیس مویلنبورگ، مدیر اجرایی کنسرن هواپیماسازی بوئینگ از خانواده تمام قربانیان سقوط دو هواپیمای مسافربری بوئینگ در اندونزی و اتیوپی عذرخواهی کرد.


بیانیه رسمی بوئینگ درباره سقوط دو فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس

به گزارش دویچه‌وله، دنیس مویلنبورگ، مدیر اجرایی کنسرن هواپیماسازی بوئینگ از خانواده تمام قربانیان سقوط دو هواپیمای مسافربری بوئینگ در اندونزی و اتیوپی عذرخواهی کرد.
در بیانیه‌ رسمی کنسرن بوئینگ آمده است: «ما عمیقأ برای از دست‌دادن زندگی‌هایی که قربانی سقوط دو فروند ۷۳۷ مکس شدند، متأسفیم. رنج این دو تراژدی بر قلب همه ما در بوئینگ سنگینی می‌کند و ما به تمام بازماندگان قربانیان این دوحادثه تسلیت می‌گوییم. همه ما در شرکت بوئینگ می‌دانیم که این دو حادثه چه پیامدهایی سهمگینی برای خانواده و دوستان قربانیان دارد.»
هواپیماسازی همزمان بوئینگ اعتراف کرده است که نقص در سیستم کنترل خودکار پرواز جت‌های مسافربری ۷۳۷ مکس دلیل سقوط دو فروند از آن ها در شش ماه گذشته بوده است.
این سیستم به صورت ویژه برای این جت‌ها برنا‌مه‌ریزی شده که مصرف سوخت اندکی دارند.
مشکلی “جزئی” یا یک نقص فنی جدی دیگر؟
بوئینگ اعلام کرده است که جت‌ها مسافربری ۷۳۷ مکس علاوه بر نقص نخست که علت سقوط بوده، یک ایراد نرم‌افزاری دیگر هم دارد.
در بیانیه بوئینگ آمده که هنگام برطرف کردن نقص نخست، مهندسان به مشکل جدیدی برخورده‌اند که ارتباط مستقیمی با نقص نخست ندارد.
پیش از انتشار این خبر، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست نوشته بود که سازمان هواپیمایی آمریکا از “یک نقص فنی جدید” در هواپیماهای مسافربری ۷۳۷ مکس شکایت کرده است. این سازمان تأکید کرده تا وقتی که این نقص برطرف نشود، ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس برطرف نخواهد شد.

واشنگتن‌پست با استناد به گفته‌های دو منبع مطلع از پرونده بازرسی جت‌های مسافربری ۷۳۷ مکس توسط سازمان هواپیمایی آمریکا نوشته بود که این نقص “نقشی اساسی در امنیت پرواز” دارد.
بوئینگ در مقابل، این نقص فنی را “مسئله‌ای نسبتأ جزیی” خوانده و اعلام کرده است که همزمان با پروسه به‌روزرسانی سیستم کنترل خودکار، روی آن کار خواهد کرد.
در بیانیه بوئینگ آمده است که “راه‌حلی برای برطرف کردن این نقص” در دست انجام است و در چند “هفته‌آینده” پروسه به‌روزرسانی سیستم کنترل خودکار در مرحله‌ای خواهد بود که برای صدور گواهینامه به سازمان هواپیمایی آمریکا فرستاده خواهد شد.
مخابره اطلاعات اشتباه توسط سنسورها
دنیس مویلنبورگ، مدیر اجرایی کنسرن بوئینگ به طور مشخص اذعان کرده است که سیستم کنترل خودکار جت‌های مسافربری جدید بوئینگ ایراد فنی دارند.
از قرار این ایراد “ارسال اطلاعات اشتباه توسط سنسورها” است که در دو حادثه سقوط موجب فعال شدن غیرضروری سیستم کنترل خودکار شده است.
این سیستم در اصل طوری برنامه‌ریزی شده بود که در شرایطی مانند اوج‌گیری هواپیما در مسیری شیب بالا به صورت خودکار زاویه پرواز را تصحیح کند.
اما بررسی علت سقوط دو هواپیما در کمتر شش ماه، به وضوح نشان می‌دهد که این سیستم به اشتباه فعال شده و دماغه هواپیما را به صورت خودکار به سمت زمین هدایت کرده است.
مدیر اجرایی کنسرن بوئینگ تأکید کرده است که در پروسه به روزرسانی این سیستم کنترل خودکار اطمینان حاصل خواهد که حادثه‌ای مانند آنچه در اتیوپی یا اندونزی رخ داد “هرگز دیگر تکرار نمی‌شود”.
بوئینگ همچنین اطمینان داده که در آینده امکانات بیشتر برای خاموش کردن سیستم‌های خودکار و هدایت انسانی در اختیار خلبان‌ها خواهد گذاشت.

 

منبع :


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو