پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز بوئینگ ۷۴۷ ایران ایر حامل کمک‌های مردمی البرز به خوزستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 177209 // // //


پرواز بوئینگ ۷۴۷ ایران ایر حامل کمک‌های مردمی البرز به خوزستان

استاندار البرز گفت: در هماهنگی‌ها با وزیر راه و شهرسازی هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ شامل اقلام جمع آوری شده مردم البرز برای خوزستانی‌ها به پرواز در خواهد آمد.


پرواز بوئینگ ۷۴۷ ایران ایر حامل کمک‌های مردمی البرز به خوزستان

عزیزاله شهبازی در بازدید از روند ارسال کمک‌های البرز به مناطق سیل زده خوزستان در فرودگاه پیام با اشاره به اینکه اکنون چهارمین پرواز حامل کمک‌های مردمی البرز به خوزستان بارگیری می‌شود، افزود: پیش از این ۲ پرواز با هواپیمای ۳۳۰ و یک پرواز با هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ از طریق فرودگاه مهرآباد ارسال شده بود.

وی ادامه داد: ۳ پرواز قبل با همراهی و تعامل نیروی هوایی ارتش با اقلامی به وزن ۵۰ تن بود.

شهبازی با بیان اینکه یک هواپیمای ۳۳۰ نیز حامل کمک‌های مردمی به مقصد فرودگاه خرم آباد برای مردم سیل زده لرستان اعزام شد، گفت: اکنون نیز یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ در هماهنگی‌های انجام شده با وزیر راه و شهرسازی اقلامی که از سوی مردم البرز برای خوزستان جمع آوری شده را به وزن ۱۰۰ تن به پرواز در خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به دستور وزیر محترم کشور البرز نیز استان معین خوزستان برای امداد و خدمات رسانی شد، افزود: کمک‌های ارسال شده شامل، پتو، چادر، مواد غذایی، لوازم بهداشتی و… است.

استاندار البرز اضافه کرد: این اقلام در کمپی که از سوی البرز در خوزستان در هماهنگی با استاندار خوزستان ایجاد شده، ساماندهی می شود و در اختیار هموطنان آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.

وی گفت: جمع‌آوری کمک‌ها همچنان ادامه دارد و فردا نیز یک هواپیمای ایلشن ۷۶ اقلامی را به سمت لرستان خواهد رساند.

شهبازی افزود: تمامی اقداماتی که از سوی البرز صورت می‌گیرد در حوزه امداد و خدمات تجمیع شده و در کمپ البرز در خوزستان اقدامات لازم صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، ۴۰ تن چادر هلال احمر ، ۱۰۰۰ تخته پتو و مقادیری مواد شوینده، جمعا به وزن ۹۰ تن جهت امدادرسانی به هموطنان عزیز سیل زده در هواپیمای بوئینگ B747-200F باری هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” در فرودگاه پیام جهت ارسال به فرودگاه اهواز بارگیری شد. این محموله با پرواز باری شماره ۴۷۰۱ ایران ایر، فرودگاه پیام را به مقصد فرودگاه اهواز ترک کرد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایلنا /// کانال تلگرامی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو