پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تماس تلفنی ظریف با همتای کویتی

تاریخ خبر: // کد خبر: 177707 // // //


تماس تلفنی ظریف با همتای کویتی

محمدجواد ظریف ،وزیر امور خارجه ایران در تماسی تلفنی با همتای کویتی ضمن گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، از کمک‌های دولت و ملت این کشور در پی سیل اخیر قدردانی کرد.


تماس تلفنی ظریف با همتای کویتی

خبرگزاری رسمی کویت (کونا) از تماس تلفنی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «شیخ صباح الخالد الحمد الصباح» وزیر خارجه کویت در روز یکشنبه خبر داد.

بر اساس این گزارش، ظریف در این تماس تلفنی درباره روابط دوجانبه و موضوعات مورد نگرانی دو طرف گفت‌وگو کرده و همچنین از دولت و ملت کویت برای حمایت از ایران به خصوص در مواجهه با سیل اخیر قدردانی کرده است.

به گزارش فارس، پیشتر، سفارت کویت در تهران از ارسال دو محموله کمک‌های انساندوستانه و امدادی از کشورش برای سیل‌زدگان ایران خبر داده بود. در این خصوص اولین محموله این کمک‌های داوطلبانه این کشور به مردم سیل زده ایران شامل ۴۰ تن مواد غذایی و پزشکی ۱۶ فروردین وارد ایران شد.

سفارت کویت همچنین ۱۸ فروردین از ارسال دومین محموله کمک‌ها به ایران خبر داد و اعلام کرد: پس از تشکیل پل هوایی امدادرسانی و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه از طرف دولت کویت، ظهر یکشنبه (۱۸ فروردین) دومین هواپیمای کویتی حامل این کمک‌ها به وزن ۴۰ تن که شامل مواد غذایی است، وارد ایران شد.

سفارت کویت همچنین در بیانیه خود گفته بود: جمعیت هلال احمر کویت متعهد به تحویل کالاهای زیر به هلال احمر ایران به عنوان اولین مرحله از کمک‌ها شد؛ هزار خیمه (چادر) ۱۲ متری، دو هزار سبد مواد غذایی یک ماه برای هر خانوار، دو هزار پتو و یکصد دستگاه پمپاژ آب.

منبع : خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو