پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واکنش یک مقام کاخ سفید به پرواز ماهان ایر از تهران به کاراکاس

تاریخ خبر: // کد خبر: 178010 // // //


واکنش یک مقام کاخ سفید به پرواز ماهان ایر از تهران به کاراکاس

آمریکا در راستای اتهام زنی‌های بی اساس خود به پرواز هواپیمای شرکت ماهان ایر به مقصد کاراکاس در ونزوئلا واکنش نشان داده و آن را “یک حرکت سیاسی” تلقی کرده است.


واکنش یک مقام کاخ سفید به پرواز ماهان ایر از تهران به کاراکاس

به نقل از رویترز، یکی از مقامات کاخ سفید مدعی شد که آمریکا پرواز مستقیم شرکت هواپیمایی خصوصی ماهان ایر از تهران به کاراکاس را “یک حرکت با انگیز ه سیاسی” بدون “دلیلی تجاری” تلقی می‌کند.

رویترز می‌نویسد که ایران به روسیه و چین ملحق شده است که برای نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تجهیزات فرستاده‌اند. مادورو تحت فشار است تا کناره‌گیری کرده و برای خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون که تحت حمایت آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی است، راه را باز کند.

این خبرگزاری به نقل از یک مقام رسمی در کاخ سفید که می‌خواست نام او فاش نشود مطرح کرد: ” از زاویه دید ما هیچ دلیل تجاری برای انجام دادن این پرواز در این مقطع زمانی وجود ندارد. این یک حرکتی است که با انگیزه سیاسی انجام شده و به نفع مردم ونزوئلا نیست، چرا که تغییری را که ما به دنبال آن هستیم را شتاب نمی‌بخشد”.

رویترز در ادامه می‌نویسد که سازمان هواپیمایی داخلی ایران  روز دوشنبه گفت که پروازی ۱۶ ساعته مقامات وزارت امور خارجه را به کاراکاس می‌برد.

به گزارش این خبرگزاری ماهان ایر توسط آمریکا در سال ۲۰۱۱ با ادعای این که این شرکت هواپیمایی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران حمایت می‌کند، تحریم شد.

ماهان ایر پیش از این توسط فرانسه و آلمان نیز با ادعای مشابهی تحریم شده است.

آمریکا در حالی ادعای انگیزه سیاسی پرواز ماهان ایر را مطرح می‌کند که خود آشکارا با مداخله در جریان‌های سیاسی ونزوئلا، ثبات و استقلال مردم آن را به خطر می‌اندازد.

 

منبع : ایسنا // کانال تلگرامی اخبار هوانوردی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو