پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز بال نمی‌خواهد، دل می‌خواهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 178496 // // //


پرواز بال نمی‌خواهد، دل می‌خواهد

سلام بر تو که پرواز کردی و فرود نیامدی تا ایران و ایرانی جاودانه بماند، سلام بر دو سنگ مزاری که سنگ صبور دل‌های عاشق شده است، کاش می‌دانستیم روزی حتی لحظه‌ای با تو بودن آرزوی من و ما می‌شود.


پرواز بال نمی‌خواهد، دل می‌خواهد

در زندگی ما انسان‌ها گاهی اتفاق‌هایی می‌افتد که قابل پیش‌بینی نیستند، بی‌شک در همه کارهای خدا رازی نهفته که ذهن کوچک ما قادر به درک آن نیست.

گاهی حوادث دلخراشی رخ می‌دهد که بهترین عزیزان و دوستان‌مان را از دست می‌دهیم ولی راضی به رضای خدا هستیم چون می‌دانیم که همه ما روی زمین مستأجریم و چه خوش است که این رفتن از جنس شهادت باشد.

سلام بر تو که پرواز کردی و فرود نیامدی تا ایران و ایرانی جاودانه بماند، سلام بر دو سنگ مزاری که سنگ صبور دل‌های عاشق شده است، کاش می‌دانستیم روزی حتی لحظه‌ای با تو بودن آرزوی من و ما می‌شود.

تو از همان ایام نوجوانی تا دوردست‌ها را می‌دیدی اما درک من و ما به آن نمی‌رسید، یادم می‌آید چند روز بعد از شهادتت به سراغ پرونده‌های بایگانی شده در بسیج محل رفتم.

هدفت از عضویت در بسیج چیست؟ و چه زیبا و پرمفهوم نوشته بودی: «حفظ کشور، دین اسلام و ناموس در مقابل اجانب و متجاوزان» چه زیبا نوشته بودی و ما در تمام سال‌های با تو بودن آن را درک نکرده بودیم.

صداقت، ایثار، پاکی، محبت و ایمان همه چیزی بود که از همان دوران با خودت داشتی و تا لحظه بودنت چشم و دل آلوده ما ندید، این‌ها همه چیزی بود که در نظرآباد فارس رخ نشان داد و تو را ماندگار کرد.

دوست و برادر بسیار ارزشمندم امیر سرتیپ خلبان حسین چیت‌فروش همرزم شهید عباس بابایی و رئیس وقت مرکز تحقیقات و مطالعات راهبردی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران چه زیبا تو را توصیف کرد: «این شهید نیروها را با آموزه‌های جنگ و تاریخ آشنا می‌کرد و آموزش می‌داد، هدف از پرواز نیروی هوایی در زمان جنگ هم صرفاً کار کردن برای رضای خدا و نشستن در کابین نبود بلکه هدف بابایی شدن الهی شدن و آسمانی شدن هم بود».

امیر فرمودند: اگر دشمن تا الان جرأت حمله به کشور ما را ندارد، از تفکر بسیجی و فرهنگ شهادت‌طلبی مردم ایران هراس دارد و فغانی نمونه آن است، سوخو محرمانه‌ترین، محوری‌ترین و سنگین‌ترین هواپیما در نیروی هوایی کشور است و او حساس‌ترین مهره این نیرو بود و راه‌گشاترین سیستم عملیات سوخت‌گیری در روز و پرواز در شب با سوخو۲۴ را ایشان ابداع کرده بود.

شهید فغانی در تمام دوره‌های آموزشی یکی از تاپ‌ترین، قوی‌ترین، عالی‌ترین، معتقدترین، زبده‌ترین و از بهترین خلبانان شکاری ما بود و ما در تاریخ نیروی هوایی ایران، چنین نیروی ارزشمندی نداشتیم و درک همین جملات امیر برای شناختن تو کافی است.

کافی است حسرت بخوریم که تو را نشناختیم و افتخار می‌کنیم که حتی اساتید دانشکده‌های نظامی دنیا هم از تو به‌عنوان نابغه جنگ الکترونیک و بهترین نقطه زن هوایی جهان یاد می‌کنند.

یادم هست امیر می‌گفت فغانی ادامه بابایی، اردستانی، فکوری، صیاد شیرازی و… است و من امروز می‌خواهم گریزی به جمله تاریخی امام راحل بزنم که فرمودند خون شهدای ما امتداد خون شهدای کربلاست و بگویم که شهید حججی‌ها هم ادامه فغانی‌ها هستند و این راه همچنان ادامه دارد تا پایان کفر … .

امروز تلاش آمریکا برای قرار دادن سپاه عزیز در لیست تروریست‌های جهان هراس از تفکر انقلابی و ولایی بسیجیان غیوری است که با افتخار از دژهای مستحکم انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری محافظت می‌کنند، البته به زودی پاسخ این احمق‌های درجه یک را خواهیم داد.

به قول سردار باقرزاده که در همین رابطه فرمودند: «اگر آمریکا خطایی کند این خطا ملازم است با قطع شاهرگ آمریکا، چرا که در کالبدشناسی سیاسی و اقتصادی، شاهرگ حیاتی آمریکا در غرب آسیا قرار دارد و غرب آسیا در کنترل نیروهای سپاه است …».

در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره مدافعان حریم آسمان گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهید امیر سرتیپ خلبان سیدعلیرضا فغانی زرینی فرمانده گردان سوخوی ارتش جمهوری اسلامی ایران را که روز یک‌شنبه بیست و یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۰ بعد از گشت‌زنی بر آب‌های نیلگون خلیج فارس و مرزهای هوایی ایران هواپیما دچار نقص فنی شد و این فرمانده دلیر و این استاد خلبان با تجربه با مهارت بالا می‌خواست هواپیما را سالم به پایگاه شیراز برگرداند که در روستای نظرآباد سروستان فارس دچار سانحه شد و برای اینکه هواپیما روی روستا نیفتد فرصت اجکت را از دست داد و با از خودگذشتگی به درجه رفیع شهادت نائل شد که قسمتی از پیکر مطهر شهید در زادگاهش فیروزکنده ساری و بخشی دیگر از بدن مطهر به درخواست اهالی نظرآباد فارس در همان مکان به خاک سپرده شد و زیارتگاه اهل یقین شده است.

خدایا! پرواز را به ما بیاموز تا مرغ دست‌آموز نشویم و از نور خویش آتش در ما بیفروز تا در سرمای بی‌خبری نمانیم، خدایا چشمی عطا کن تا برای تو بگرید، دستی عطا کن تا دامانی جز تو نگیرد، پایی عطا کن که جز راه تو نرود و جانی عطا کن که جز به راه تو نرود، شادی روح شهدا صلوات.

یادداشت از عبدالرضا رنجبرسواسری ـ بسیجی پایگاه مقاومت شهید فغانی فیروزکنده علیای ساری

 

منبع: خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو