پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شمارش معکوس برای بهره‎برداری از سامانه سوئیچینگ مهرآباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 179569 // // //


شمارش معکوس برای بهره‎برداری از سامانه سوئیچینگ مهرآباد

مدیرکل فرودگاه مهرآباد از اجرای فاز دوم عملیات نصب سامانه سوئیچینگ این فرودگاه به دست متخصصان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه مهرآباد خبر داد.


شمارش معکوس برای بهره‎برداری از سامانه سوئیچینگ مهرآباد

به گزارش روابط‎ عمومی فرودگاه مهرآباد؛ میرسعید صفی‎نیا با اشاره به اینکه تعویض و نوسازی این سامانه بعد از 25 سال در حال انجام است، گفت: سامانه سوئیچینگ ارتباط بین گیرنده و فرستنده و همچنین مکالمات بین برج مراقبت پرواز و خلبان را برقرار میکند و منجر به تبادل اطلاعات کلامی میشود و فرودگاه مهرآباد به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه کشور ملزم به‎روزرسانی تجهیزات هوانوردی از جمله سامانه سوئیچینگ است.

وی با بیان اینکه تعویض تجهیزات عملیاتی به صورتی که خللی در عملیات هوانوردی ایجاد نشود کار بسیار فنی و ظریفی است، گفت: در این پروژه اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی به همراه اداره الکترونیک فرودگاه مهرآباد و تعامل و همکاری برج مراقبت مهرآباد با برنامه‎ریزی دقیق عملیات نصب این سامانه‎ها را در سه فاز نصب فرستنده‎ها و گیرنده‎ها و نصب سامانه سوئیچینگ و فاز سوم نصب رک سوئیچینگ و کنسول تکنیکال طراحی شده کرده است. وی ادامه داد: متخصصان الکترونیک در فاز اول در طول سه هفته کاری موفق به نصب ۱۸ فرستنده برای پشتیبانی از ۹ فرکانس عملیاتی فرودگاه مهرآباد شدند و فاز دوم نیز از 18 فروردین آغاز شده و قرار است در 26 فروردین برای تست و تحویل گارانتی و کارشناسان شرکت خارجی سازنده سامانه تحویل داده شود.

صفی‎نیا با تاکید بر اینکه این یک افتخار برای مهندسی بومی متخصصان داخلی است که بدون هیچگونه وابستگی به شرکت سازنده در حال نصب این سامانه هستند و باعث صرفه‎جویی ارزی قابل توجهی شده اند، گفت: تمام زیرساخت‎های نصب سوئیچینگ و پوزیشن‎های آن برای تست و تحویل نهایی در حال انجام است و تقریبا 90 درصد کار انجام شده است. مدیرکل فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه این سامانه تا پایان خرداد 98 عملیاتی می‎شود، گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در حال انجام است.

منبع :   با اندکی اضافات وتلخیص از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو