پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه زنجان دوباره تعطیل شد+ توضیحات تکمیلی

تاریخ خبر: // کد خبر: 179604 // // //


فرودگاه زنجان دوباره تعطیل شد+ توضیحات تکمیلی

پرواز زنجان – مشهد و بالعکس برای چندمین بار طی چند سال گذشته تعطیل شد. در توضیحات تکمیلی ارایه شده توسط مدیر این فرودگاه، عامل تعطیلی فرودگاه زنجان، چک سنگین ناوگان تخصیص داده شده به پروازهای این فرودگاه اعلام شده است.


فرودگاه زنجان دوباره تعطیل شد+ توضیحات تکمیلی

قاسمی مدیر فرودگاه زنجان کمبود مسافر را علت این تعطیلی اعلام کرد. وی گفت: شرکت هواپیمایی  برای حدود سه ماه پرواز زنجان – مشهد و بالعکس را انجام نخواهد داد.قاسمی افزود که در حال پیگیری موضوع می باشیم.

گفتنی است چندین سال است که پرواز‌های فرودگاه زنجان بشکل منظم و ثابتی انجام نمی‌شود و به نظر میرسد که این رشته سر دراز دارد. دی ماه سال ۹۷ بود که با پیگیری‌های استاندار زنجان پرواز زنجان – مشهد و بالعکس از تاریخ ۲۶ دیماه مجدد برقرار شد، اما پس از گذشت ۷۸ روز یعنی ۱۴ فروردین امسال دوباره تعطیل گردید.

درخواست مردم برقراری مجدد این پروازها است چرا که وجود پرواز‌های هوایی یکی از مهمترین بستر‌های توسعه استان و جذب گردشگر به حساب می‌آید.

توضیحات تکمیلی:

محمد قاسمی، با بیان اینکه بنا به اعلام شرکت هواپیمایی، به دلیل چک سنگین پروازی هواپیماهای این شرکت، دو تا سه ماه خدمات پروازی به فرودگاه زنجان ارائه نمی‌دهد، افزود: بنا به قول شرکت هواپیمایی بعد از طی مراحل چک سنگین پروازی، این شرکت خدمات پروازی را به فرودگاه زنجان ارائه خواهد داد.

وی ادامه داد: خدمات پروازی شرکت هواپیمایی به فرودگاه زنجان دستوری و بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی و به‌ صورت برنامه انجام می‌شود و با خدمات پروازی که در گذشته به‌صورت چارتری بود، تفاوت دارد.

قاسمی با بیان اینکه مردم استقبال خوبی از پروازهای فرودگاه زنجان دارند، ادامه داد: طی سه ماه اخیر همه پروازها از فرودگاه زنجان با ظرفیت کامل انجام شد.

مدیر فرودگاه زنجان در ادامه با بیان اینکه با توجه به در پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، پیش‌بینی کاهش در تعداد مسافران وجود دارد، یادآور شد: شرکت هواپیمایی با توجه به نبود مسافر در مقطع فعلی و نیز ماه مبارک رمضان برای جلوگیری از ضرر و زیان شدید، اقدام به متوقف کردن پروازها تا سه ماه آینده کرده است.

قاسمی با بیان اینکه در تلاش هستیم پروازها از فرودگاه زنجان در آینده نزدیک از سر گرفته شود، تصریح کرد: استاندار زنجان نیز در حال رایزنی با وزیر راه و شهرسازی و رئیس هواپیمایی کشوری بوده و در این راستا مکاتباتی برای از سرگیری پروازها از فرودگاه زنجان صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: همه تلاش مدیران ارشد استان و نیز نمایندگان مردم استان در خانه ملت، از سرگیری مجدد پروازها از فرودگاه زنجان است.

منابع با اندکی اضافات و تلخیص:

باشگاه خبرنگاران 

خبرگزاری مهر

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو