پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سخنرانان در افتتاحیه پرواز خارجی فرودگاه شاهرود چه گفتند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 182196 // // //


سخنرانان در افتتاحیه پرواز خارجی فرودگاه شاهرود چه گفتند؟

علی رغم سخنرانی های انجام شده در در مراسم افتتاحیه پرواز خارجی فرودگاه شاهرود ،نخستین پرواز فرودگاه بین‌المللی شاهرود به مقصد نجف که قرار بود روز دوشنبه انجام شود صورت نگرفت.


سخنرانان در افتتاحیه پرواز خارجی فرودگاه شاهرود چه گفتند؟

نماینده شاهرود و میامی در مجلس: نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات تعریض و تطویل باند فرودگاه بین المللی شاهرود برای پرواز هواپیماهای پهن‌پیکر انجام می‌شود. سید حسن حسینی شاهرودی صبح دوشنبه در مراسم برگزاری نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود به میزبانی این فرودگاه با بیان اینکه امروز روز بزرگی برای مردم شاهرود است چرا که این فرودگاه امروز نتیجه اراده مردم را که از قبل از سال ۷۰ کلنگ مجموعه را بر زمین زدند، را برآورده ساخته است، ابراز کرد: کلنگ زنی فرودگاه سبب شد تا مردم پای کار بیایند و نمایندگانی را مشخص کنند تا کمیته مردمی حمایت از فرودگاه تشکیل و تمام مردم و مسئولان محلی وارد گود به سرانجام رساندن فرودگاه شوند. وی با بیان اینکه اراده مردم، مسئولان را موظف کرد تا وارد میدان شوند که در این بین نقش نمایندگان اسبق و سابق شاهرود و میامی در مجلس بسیار پررنگ بود، افزود: بین‌المللی شدن فرودگاه شاهرود یکی از مصوبات خوب هیئت دولت برای مردم شهرستان بود که ابلاغ آن در دیدار مردمی با مردم شاهرود صورت گرفت و موجی از شادی را برای مردم به همراه داشت. عضو خانه ملت ضمن بیان اینکه شاهرود در زمره دهمین فرودگاه بین‌المللی و سی‌ودومین مرز هوایی کشور قرار گرفته است، تاکید کرد: این فرودگاه در سه جبهه همچنان مشغول توسعه است که این موارد سوخت گیری، طول باند و سالن ترانزیت هستند.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه طول باند فرودگاه شاهرود در حال تعریض و تطویل است، ابراز کرد: قرار است طول باند فرودگاه از دو هزار و ۷۰۰ متر به سه هزار و ۲۰۰ متر و در آینده با حمایت و کمک‌های مردم به سه هزار و ۷۰۰ متر و عرض آن از ۴۵ به ۶۰ متر افزوده شود که برای این منظور باند فرودگاه به مدت کوتاهی تعطیل می‌شود اما خوشبختانه پیش از این امر، پروازهای بین‌المللی خصوصاً به‌مقصد عتبات عالیات انجام می‌شود. وی با بیان اینکه امروز نمی‌توان قول انجام پروازهای حج تمتع را از فرودگاه شاهرود داد چرا که این پروازها شرایط خاص خود را دارند، ابراز کرد: این پروازها بسته به شرکت‌های هواپیمایی هستند اما امیدواریم پرواز عتبات از فرودگاه بین‌المللی شاهرود تداوم پیدا کرده و ان شاء الله بتوانیم پروازهای عمره مفرده را نیز از این فرودگاه شاهد باشیم.     امام جمعه شاهرود: فرودگاه بین‌المللی شاهرود نقش بسزایی در تقویت اقتصاد محلی دارد. امام جمعه شاهرود با بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی شاهرود نقش بسزایی در تقویت اقتصاد محلی دارد، گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های توسعه این فرودگاه فراهم شده است. حجت الاسلام عباس امینی در مراسم برگزاری نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود به میزبانی این فرودگاه با بیان اینکه اولین سفر وقتی به عتبات عالیات باشد جای قدردانی و خوش حالی دارد چرا که برکت آن مشمول فرودگاه می‌شود، تاکید کرد: این مهم قابل قدردانی است اما مردم انتظار فرودگاهی را می کشند که هم پروازهای داخلی هم خارجی و هم کارگو یا تجارت اقتصادی نیز به برکت این پرواز، رونق بگیرد. وی با بیان اینکه معیشت مردم از فرودگاه بین‌المللی شاهرود تأثیر بسیار خوبی خواهد گرفت، افزود: خوشبختانه زیرساخت‌های آن پشت سر هم انجام می‌شود و امیدواریم خداوند از تمام آن‌هایی که برای این فرودگاه زحمت می‌کشند، قبول کند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه فرودگاه کارگو می‌تواند محصولات کشاورزی تولیدی شهرستان‌های شاهرود، میامی، دامغان و سایر شهرهای استان سمنان را به دست مصرف کنندگان خارجی برساند، ابراز کرد: این امر می‌تواند مزیت‌های اقتصادی خوبی را برای توسعه اقتصادی به همراه آورد. امینی در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه نماینده اسبق شاهرود مرحوم حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی زحمات خوبی برای فرودگاه شاهرود کشید، تاکید کرد: بزرگان فراوانی بودند که سهم و نقشی در این فرودگاه داشتند و امروز حضور ندارند لذا باید یادی از این افراد کنیم.     معاون عمرانی استاندار سمنان تاکید کرد: معاون امور عمرانی استاندار سمنان، با بیان اینکه ظرفیت گردشگری و صادرات با بهره‌مندی فرودگاه بین‌المللی شاهرود تقویت می‌شود، گفت: گسترش پروازهای فرودگاه به توسعه اقتصادی کمک می‌کند. منوچهر فخری صبح دوشنبه در مراسم برگزاری نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود به میزبانی این فرودگاه با بیان اینکه استفاده از ظرفیت گردشگری و صادرات ویژگی‌های فرودگاه شاهرود هستند، تاکید کرد: فرودگاه بین‌المللی شاهرود سبب رونق اقتصادی خواهد شد چرا که این شهرستان دارای ظرفیت‌های مختلفی است. وی تاکید کرد: ظرفیت‌های فراوان گردشگری، شاهرود را به یک مقصد گردشگری بدل کرده و همچنین در بحث میراث فرهنگی یک برند در کشور محسوب می‌شود لذا این فرودگاه می‌تواند در توسعه گردشگری این شهرستان مستعد نقش آفرین باشد. معاون امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه کشاورزی و وجود باغات فراوان دیگر ویژگی شاهرود است، ابراز کرد: ظرفیت‌های شاهرود سبب شده تا تعریف خاصی از این شهرستان در کشور شود و خوشبختانه وجود فرودگاه بین‌المللی سبب شده تا بتوانیم به توسعه و رشد اقتصاد این شهرستان شاهرود امیدوارتر باشیم.

فخری با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه در هر استان فرودگاه است، گفت: دولت و رئیس جمهور خوشبختانه توجه ویژه ای به فرودگاه بین‌المللی شاهرود داشتند و اعتبار خوبی را نیز به این فرودگاه دادند تا بتوانیم شاهد ارائه خدمات به پروازهای کارگو به صورت دائمی باشیم. وی با بیان اینکه افزایش طول و عرض باند یکی از اقداماتی است که می‌تواند به صورت گرفتن پرواز هواپیماهای پهن پیکر کمک کند، بیان کرد: استانداردهای بین‌المللی در حد پروازهای کارگو باید در فرودگاه شاهرود شکل بگیرد که این امر خواست استاندار سمنان، مسئولان استان سمنان و مردم شهرستان شاهرود است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه تعمیرات و تغییرات لازم در فرودگاه شاهرود خوشبختانه در حال انجام است، گفت: پس از تعمیراتی که بر روی باند صورت می‌گیرد، شاهد انجام شش پرواز در هفته در این فرودگاه بین‌المللی خواهیم بود.   مدیر فرودگاه بین‌المللی شاهرود: سالن ترانزیت فرودگاه شاهرود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.مدیر فرودگاه بین‌المللی شاهرود با بیان اینکه سالن ترانزیت فرودگاه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این سالن به زودی مورد بهره‌برداری کامل قرار خواهد گرفت. مرتضی حمید پور صبح دوشنبه در مراسم برگزاری نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود به میزبانی این فرودگاه با بیان اینکه از سال ۹۵ با برآورد زیرساخت‌ها مکاتباتی برای مرز هوایی انجام شد، ابراز کرد: زحمات زیادی از سوی مدیران، کمیته مردمی و مسئولان دولتی صورت گرفت تا در نهایت ابلاغ مصوبه هیئت دولت در راستای بین‌المللی شدن این فرودگاه کار را به خاتمه رساند. وی افزود: بین‌المللی شدن یک فرودگاه به مثابه ایجاد تمام زیرساخت‌های لازم برای مبادی خروجی و ورودی مسافران است که البته تکالیف و رسالت ویژه‌ای را بر عهده مجموعه فرودگاه بین‌المللی شاهرود و شرکت فرودگاه‌های کشور گذاشته است و ما نیز تلاش کردیم تا در چند ماهه ابلاغ مصوبه تا کنون تمام زیرساخت‌های فرودگاه را فراهم کنیم.

مدیر فرودگاه بین‌المللی شاهرود بیان کرد: تمام حداقل‌ها برای پروازهای بین‌المللی در فرودگاه شاهرود دیده شده و هم اکنون شاهد استقرار تمام تجهیزات از جمله سیستم برخط عوارض خروج از کشور، افزایش طول باند، بهره برداری از فضای سالن ترانزیت با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و سایر آماده‌سازی‌ها هستیم. حمید پور گفت: تمام تجهیزات مورد نیاز حفاظتی و نیروی انتظامی در حوزه گذرنامه، زیرساخت‌های بازدیدی، گمرک، حفاظت پرواز و … فقط در یک ماه انجام شد تا امروز شاهد اولین پرواز خارجی از فرودگاه بین‌المللی شاهرود باشیم. وی با بیان اینکه امروز نخستین پرواز فرودگاه بین‌المللی شاهرود به عتبات عالیات صورت می‌گیرد، ابراز کرد: امیدواریم در آینده شاهد باشیم که پروازهای کارگو و باری از این فرودگاه انجام شود تا به رونق و اقتصاد منطقه و شهرستان کمک خوبی را شاهد باشیم. مدیر فرودگاه بین‌المللی شاهرود گفت: رونق اقتصادی یکی از مسائلی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها در سخنان خود به آن تاکید کرده‌اند و لذا این فرودگاه بین‌المللی می‌تواند در زمینه توسعه رونق اقتصادی و تولید مؤثر واقع شود.   


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو