پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه گناباد افتتاح‌ شدنی نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 184140 // // //


فرودگاه گناباد افتتاح‌ شدنی نیست

مردم گناباد نسبت به وعده و وعیدهای متعدد برای افتتاح فرودگاه این شهر ناامید هستند.


فرودگاه گناباد افتتاح‌ شدنی نیست

فرودگاه گناباد یکی از پروژه‌هایی است که وارد دهه سوم خود شده و پس از گذشت 30 سال همچنان سوژه مردم، نمایندگان مجلس و خبرنگاران است.

این فرودگاه که در سال 1371 مجوز گرفته همچنان برای تکمیل شدن در پیچ و خم‌های اعتبارات و مجوزهای بعدی گرفتار است که در این زمینه در گزارش «حسرت پرواز بر فراز گناباد 26ساله شد؛ مجوز فرودگاه از سال 71خاک می‌خورد» به آن پرداخته شده است.

در سفر پنجم اردیبهشت‌ماه استاندار به خراسان رضوی، قاسم‌زاده مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی به مردم گناباد قول داد در بهمن‌ماه نخستین پرواز در فرودگاه گناباد صورت گیرد.

وی همچنین در زمینه فرودگاه گناباد اظهار داشت: در هفت سال گذشته 200 میلیارد ریال برای تکمیل و ساخت این فرودگاه هزینه شده و تاکنون باند آن به اتمام رسیده و ساختمان پایانه آن نیز با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال اجرا و ساختمان‌های جانبی یگان حفاظت نیز در حال تکمیل است.

وی افزود: دستگاه‌های ناوبری هوایی فرودگاه گناباد تا سه ماه آینده تامین و مستقر و ساختمان پایانه این فرودگاه تا 6 ماه آینده به اتمام می‌رسد که دهه فجر امسال با نشستن نخستین پرواز فرودگاه گناباد به بهره‌برداری می‌رسد.

این در حالی است که مردم گناباد از این قول مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی ناامید هستند.

خاکی یکی از شهروندان گنابادی به خبرنگار تسنیم گفت: فرودگاه گناباد مانند یک بیلبرد تبلیغاتی برای مسئولان شده و هر کس به گناباد سفر می‌کند در زمینه فرودگاه قول می‌دهد ولی عملی نمی‌شود.

وی افزود: افتتاح فرودگاه و نشستن یک پرواز در آن شاید صورت گیرد ولی بعد از آن چه خواهد شد؟ گناباد چند پرواز خواهد داشت و به چه مقصد‌هایی؟ اینها مسائلی است که باید مشخص شود.

یکی از اساتید دانشگاه‌های گناباد نیز در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: من حدود 20 سال است که به گناباد جهت تدریس عزیمت می‌کنم و هر سال گفته می‌شود فلان مسئول قول داده فرودگاه ساخته شود اما در حال بازنشستگی هستم و فرودگاه ساخته نشده است.

وی ادامه داد: فرودگاه، زیرساخت‌ها و ملزوماتی دارد که با آنچه ما در فرودگاه گناباد می‌بینیم، این مجموعه امسال افتتاح نمی‌شود و هنوز کار زیاد دارد.

به گزارش تسنیم برخی افراد در گناباد قول مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی را در جلسه شورای اداری این شهرستان یک شوی تبلیغاتی و راضی نگه داشتن رئیس مجمع نمایندگان استان می‌دانند و امیدوار به افتتاح این فرودگاه نیستند.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو