پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جزئیات پرواز مستقیم ایران – ونزوئلا

تاریخ خبر: // کد خبر: 184263 // // // //


جزئیات پرواز مستقیم ایران – ونزوئلا

برقراری مستمر خط پروازی تهران – کاراکاس به مذاکرات مقامات ایران و ونزوئلا در آینده بستگی دارد و در حال حاضر عدم برقراری این خط یا برقراری آن مشخص نیست.


جزئیات پرواز مستقیم ایران – ونزوئلا

۱۸ فروردین سال‌جاری بود که سازمان هواپیمای کشوری از انجام اولین پرواز مستقیم تهران – کاراکاس توسط شرکت هواپیمایی ماهان خبر داد، پروازی که حامل معاون وزیر امور خارجه ایران و هیأت همراهش بود تا فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد کاراکاس پایتخت ونزوئلا ترک کنند.

در همان زمان اعلام شد که هیأتی به سرپرستی قائم مقام و تعدادی از مسؤولان شرکت هواپیمایی ماهان به منظور انجام مذاکره با مسؤولان ونزوئلایی در خصوص چگونگی استمرار پروازهای بین دو کشور اعزام می‌شوند، موضوعی که به نظر شائبه برانگیز بوده و این تصور را ایجاد کرده که خط پروازی تهران-کاراکاس به صورت مستمر برقرار شده است.

با این وجود وزیر خارجه ونزوئلا به تازگی در نشستی خبری در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک انجام پروازهای مستقیم از تهران به کاراکاس پایتخت ونزوئلا را رد و اعلام کرده است که این کشور تا کنون پذیرای پروازهای ماهان ایر به ونزوئلا نبوده و در حال حاضر نیز چنین پروازی وجود ندارد، موضوعی که این اشتباه را به وجود آورد تا برخی از تکذیب خبر برقراری مستمر خط پروازی تهران-کاراکاس سخن به میان آورند، در حالی که از همان ابتدای امر نیز اعلام شده بود که این اتفاق در مرحله رایزنی مسئولان دو کشور قرار دارد.

نکته‌ای که وزیر خارجه ونزوئلا نیز به آن تاکید کرده این است هیئتی از ایران که یک فروند هواپیما را به صورت چارتر اجاره کرده بودند به ونزوئلا آمده و مقامات دو کشور در حال مذاکره برای برقراری پرواز مستقیم تهران-کاراکاس برای اولین بار در تاریخ دو کشور هستند.

بنابراین باید به دو نکته اشاره کرد؛ ابتدا اینکه برقراری خط پروازی تهران-کاراکاس به صورت مستمر آغاز نشده و صرفاً هواپیمایی حامل معاون وزیر امور خارجه با هیئت همراه از تهران به کاراکاس سفر کرده است، نکته دوم نیز اینکه، دو کشور در حال مذاکره برای برقراری مستمر خط پروازی تهران-کاراکاس هستند که تحقق یا عدم تحقق این مسئله به مذاکرات و رایزنی بین مقامات دو کشور در آینده بستگی دارد.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو