پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سامانه سرویس خودکار اطلاعات فرودگاهی در فرودگاه رشت نصب و راه اندازی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 185102 // // //


سامانه سرویس خودکار اطلاعات فرودگاهی در فرودگاه رشت نصب و راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی فرودگاه گیلان، سامانه جدید سرویس خودکار اطلاعات فرودگاهی در این فرودگاه به منظور ارتقای سرویس های هوانوردی منطبق با الزامات و مستندات ایکائو (سازمان جهانی هواپیمایی) و افزایش ضریب ایمنی ترافیک هوایی با برقراری بسترهای لازم دیتا و شبکه در فرودگاه رشت نصب شد.


سامانه سرویس خودکار اطلاعات فرودگاهی در فرودگاه رشت نصب و راه اندازی شد

سامانه جدید سرویس خودکار اطلاعات فرودگاهی با عنوان Farid ATIS توسط متخصصان الکترونیک واحد نصب و نگهداری اداره مهندسی تجهیزات ارتباطی اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی با همکاری کارشناسان فرودگاه رشت نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه گیلان، سامانه جدید سرویس خودکار اطلاعات فرودگاهی  در این فرودگاه به منظور ارتقای سرویس های هوانوردی منطبق با الزامات و مستندات ایکائو (سازمان جهانی هواپیمایی) و افزایش ضریب ایمنی ترافیک هوایی با برقراری بسترهای لازم دیتا و شبکه در فرودگاه رشت نصب شد.

از جمله مزایای این سامانه می توان به بومی بودن فناوری ساخت آن، صرفه جویی ارزی، دریافت اطلاعات هواشناسی METAR و SPECI از بستر شبکه AFTN و تهیه و ارسال خودکار پیام ATIS به فرستنده پس از پردازش های لازم، سادگی نگهداری از سیستم، به روز بودن اطلاعات، افزایش کیفیت پخش اطلاعات هوانوردی، کاهش خطای انسانی، کاهش حجم کاری همکاران کنترل ترافیک هوایی و کاهش خطای شنیداری خلبان اشاره کرد. اطلاعات مورد استفاده در این سامانه جهت انتشار بدون وقفه شامل اطلاعات ثابت فرودگاه شامل نام فرودگاه، اطلاعات باند و فرکانس و طرح های تقرب و سپس اطلاعات هواشناسی روی ATIS بارگذاری می شود.هنگامی که خلبان گیرنده خود را برروی فرکانس تعیین شده تنظیم کند، می تواند این اطلاعات ضبط شده را به صورت شنیداری دریافت و بدون اتلاف وقت و مکالمه اضافه آخرین داده های هوانوردی فرودگاه را جهت ادامه سیر پروازی به کار گیری کند.

منبع :  با اندکی اضافات وتلخیص از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو