پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خرید ایرباس 319 توسط ایران‌ایر چقدر عقلانی است؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 185129 // // // // //


خرید ایرباس 319 توسط ایران‌ایر چقدر عقلانی است؟

حدوداً یک ماه و نیم است یک تیم فنی زیر نظر مدیر کل مهندسی و تعمیرات آن هم با استفاده از امکانات کارگاه‌های هما و حتی هرینه سوخت و تعمیر و تست قطعات، مشغول آماده‌سازی یک فروند از این هواپیما‌ها است که البته هنوز موفق به تست فلایت آن نشده‌اند.


خرید ایرباس 319 توسط ایران‌ایر چقدر عقلانی است؟

  یک کارشناس هوانوردی در مطلبی با عنوان «درباره هواپیماهای A319 تهران‌ایر» بیشتر بدانیم، به تشریح وضعیت این هواپیماها و اقداماتی که شرکت ایران‌ایر تاکنون برای خرید آنها انجام داد، توضیح داد.

 محمد قربانی در مطلبی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، نوشت: مدت یک‌سال و نیم است که  2 فروند از این هواپیماها هم اکنون در فرودگاه یزد و سه فروند در فرودگاه مشهد زمین‌گیر بوده و به‌تدریج از STORAGE خارج خواهند شد و ایران‌ایر جهت آماده‌سازی و سپس خرید هواپیماهای فوق این همه امکانات و پرسنل فنی به مشهد می‌فرستد.

این فعال بازنشسته هوانوردی در مورد آماده‌سازی یک فروند از هواپیماهای ذکر شده، جهت تست فلایت توسط تیم فنی هما، تاکید کرد: حدوداً یک ماه و نیم است یک تیم فنی زیر نظر مدیر کل مهندسی و تعمیرات آن هم با استفاده از امکانات کارگاه‌های هما و حتی هرینه سوخت و تعمیر و تست قطعات، مشغول آماده‌سازی یک فروند از این هواپیما‌ها است که البته هنوز موفق به تست فلایت آن نشده‌اند.

وی اظهار کرد: مدت بیش از یک ماه است که تیم تعمیرات مهندسی تعمیرات هما در مشهد به اسم آماده‌سازی هواپیما برای پرواز عملاً دارد با هزینه هما چک‌های معوقه هواپیماها را با ابزار و نفرات هما انجام می‌دهد تا درنهایت هواپیماها تست فلایت بروند و اجازه پرواز بگیرند که این عمل مرسوم نیست. قربانی با تاکید بر این‌که شائبه‌هایی در این زمینه وجود دارد، خاطرنشان کرد: هزینه سفر، هتل، حق ماموریت، خودرو، خوراک ، هزینه اقلام مصرفی و غیره از کدام محل تامین می‌شود؟ آیا هما مجاز است برای هواپیمای شرکت دیگر هزینه کند؟ یقیناً خیر،  پس چه انفاقی دارد خارج از قرارداد و بیرون قرارداد رخ می‌دهد؟

 وی با اظهار امیدواری نسبت به این‌که خرید ایرباس‌های 319 کنسل شود تا شرکت ایران‌ایر بیشتر از این به معضلات جدید گرفتار نشود، گفت: در صورت پافشاری بر این قرارداد ترکمن‌چایی حتماً قوه قضائبه به موضوع ورود خواهد کرد. به گفته وی آخرین مبلغ تمام شده که هما باید برای این هواپیماها که به زعم او اسقاطی است، بپردازد (سه فروند) حدود 60 میلیون دلار خواهد بود.

 

نقد :

لازم بذکر است که اطلاعات ارایه شده در خبر فوق اندکی مشمول زمان شده و به روز نیست. دو فروند هواپیمای مستقر در یزد، توسط معراج خریداری شده است و سه فروند مشهد، قرار است که توسط هما خریداری شود. از سه فروند مورد اشاره، یک فروند به فرودگاه امام خمینی منتقل شده است.

منبع :  با اندکی اضافات وتلخیص از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو