پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید بر احیای پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 187212 // // //


تاکید بر احیای پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان

رئیس اتاق ایران و سفیر قرقیزستان در تهران با یکدیگر دیدار کردند. در این نشست بر لزوم اهمیت توسعه سطح روابط بین دو کشور تاکید شد. در این بین احیای پرواز مستقیم بین تهران و بیشکک مورد تاکید قرار گرفت. به اعتقاد آوازبک عبدالرزاق‌اف، سفیر قرقیزستان در تهران، نبود این خط هوایی تاکنون آسیب‌های زیادی به سطح روابط اقتصادی دو کشور وارد کرده و اجازه رشد به آن نداده است. او در این باره گفت: درحال‌حاضر تجار دو کشور برای مراوده با یکدیگر باید هزینه و زمان بسیاری را صرف کرده و از طریق کشور سوم به تهران یا بیشکک سفر کنند.


تاکید بر احیای پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان

مسوولان و مقامات قرقیزستان در تلاشند تا به کمک رایزنی با دولت ایران این پرواز را که در گذشته نیز برقرار بوده، احیا کنند.

براساس اظهارات وی این درخواست دولت قرقیزستان به‌صورت کتبی در اختیار مسوولان و دولتمردان ایرانی قرار گرفته است. حمایت اتاق ایران به‌عنوان پارلمان بخش‌خصوصی از راه‌اندازی مجدد این خط هوایی می‌تواند به اجرایی شدن آن سرعت ببخشد.

همچنین اگر پروازی از تهران به این کشور صورت گیرد، اجازه دارد به مقصد سوم هم پرواز کند و لزومی ندارد که حتما به تهران بازگردد. این روند برای اقتصادی‌تر شدن پروازها نیز موثر خواهد بود.

در ادامه غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با اعلام این خبر که فوریت بررسی لایحه پیوستن ایران به اوراسیا در مجلس به تصویب رسیده است و به زودی نهایی خواهد شد، گفت: بنابراین پیش‌بینی می‌شود با پیوستن ایران به اوراسیا سطح روابط ایران با کشورهای این منطقه گسترش یابد، پس لازم است زمینه ارتباط راحت‌تر و سریع‌تر بین تجار و بازرگانان ایرانی و قرقیزستانی فراهم شود.

 

منبع: دنیای اقتصاد


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو