پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آقای زنگنه، شایعات تخلف برخی از مدیران هما، چقدر صحت دارد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 188288 // ٬ // // // // //


آقای زنگنه، شایعات تخلف برخی از مدیران هما، چقدر صحت دارد؟

عموما بعد از تغییر مدیران ارشد یک سازمان، شاهد برخی از افشاگری های درست و بعضا نادرست در خصوص افراد و موضوعات خاص می باشیم. پس از انتصاب کاپیتان زنگنه بعنوان مدیرعامل هما،بازار این نوع شنیده ها داغ شده است. بر این قاعده، تقاضا می گردد، صحت یا عدم صحت ادعاهای صورت گرفته در خصوص اعضای هیات مدیره سه شرکت افق ماندگار آسمان سیر، باشگاه مغز پژوهشی و شرکت انبارهای عمومی و خدمات مجتمع امام خمینی و نوع تعاملات آنها با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، برای افکار عمومی شفاف سازی شود.


آقای زنگنه، شایعات تخلف برخی از مدیران هما، چقدر صحت دارد؟

اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیان می‌دارد “کارمندان دولت از مدیر عاملی و عضویت در هییت مدیره شرکت های خصوصی منع شده اند“. مصوبه مورخ 73/10/10 مجلس شورای اسلامی در قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل اعلام می دارد “کارکنان دولت و دستگاه نهادهای عمومی از تصدی مدیر عاملی و عضویت در هییت مدیره شرکت های خصوصی منع می شوند” .

بند 2قسمت الف قانون ارتقا سلامت اداری و همچنین رای هییت عمومی دیوان محاسبات کشور در مورخ 74/12/28 کارکنان دولت از ریاست و عضویت در هییت های مدیره شرکت های خصوصی منع شده اند بنابر قانون مجازات اسلامی در صورت مطلع بودن از عدم رعایت این قانون رییس دستگاه، به 3-6 ماه انفصال از خدمت و کارمند خاطی علاوه بر استرداد وجوه اکتسابی ناشی از شغل دوم به انفصال از 6ماه تا12ماه محکوم می گردد. با لحاظ صراحت قانون آن هم در بالاترین سطح (قانون اساسی و مجلس شورای اسلامی) و همچنین دیوان محاسبات ، موارد ذیل قابل تامل است.

چنانچه شایعات و شنیده های فوق الذکر صحیح باشد، ضروری است که اقدامات لازم در این خصوص را مبذول دارید : الف _ شرکت افق ماندگار آسمان سیر با مسولیت محدود به شماره ثبت 484999 و شناسه ملی 14005509400 با موضوع فعالیت در حوزه خدمات فرودگاهی شامل نیروی انسانی، جابجایی مسافر، خدمات کیترینگ و… در تاریخ 94/10/13 با مدیریت عاملی اقایان محمود شکرابی ، داود صادقی (ادعا شده است که معاون وقت منابع انسانی هما می باشند) و محمد کلانتری (ادعا شده است که مدیر کل حراست هما می باشند) بعنوان اعضا و هیئت مدیره انتخاب گردیدند.

 

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو