پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جابه جایی بیش از سه میلیون و 700 هزار مسافر در فرودگاه‎های کشور طی فروردین 98

تاریخ خبر: // کد خبر: 188665 // // //


جابه جایی بیش از سه میلیون و 700 هزار مسافر در فرودگاه‎های کشور طی فروردین 98

آمار شاخص‎های هوانوردی فروردین 98، از جابه جایی سه میلیون و 791 هزار و 882 مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.


جابه جایی بیش از سه میلیون و 700 هزار مسافر در فرودگاه‎های کشور طی فروردین 98

آمار شاخص‎های هوانوردی فروردین 98، از جابه جایی سه میلیون و 791 هزار و 882 مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.

طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاههای تحت مالکیت این شرکت در فروردین 98، با انجام 30 هزار و 372 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از 43 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند.

بر همین اساس در فروردین 98، فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 73 فروند، بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابهجایی بیش از یک میلیون و 207 هزار مسافر پرترافیکترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با  4449 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود 671 هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با 3993 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از 657 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از 13 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از 10 میلیون کیلوگرم و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای فروردین 98، نشست و برخاست  24 هزار و 725 فروند نشست و برخاست که طی آن حدود دو میلیون و نهصد هزار مسافر و بیش از 26 میلیون کیلوگرم بار منتقل شدهاست.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 3712 فروند نشست و برخاست، بیش از 567 هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش حدود پنج میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2186 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از 212 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از دو میلیون کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی فروردین 98، در فرودگاههای بینالمللی تحت مالکیت شرکت فرودگاهها نیز، نشست و برخاست 5647 فروند هواپیما است که طی آن بیش از 882 هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به 17 میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شدهاست.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست 3950 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از  656 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 13 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی 737 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش حدود 104هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دومیلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست 314 فروند، اعزام و پذیرش بیش از 41 هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود 962 هزار کیلوگرم بار در رتبههای دوم و سوم قرار گرفتهاند.

بر اساس آمار از 25 اسفند 97 تا 15 فروردین 98 و مصادف با تعطیلات و ایام نوروز حدود  دو میلیون و 538 هزار مسافر در فرودگاههای تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اعزام و پذیرش شده اند. فرودگاههای تحت مالکیت این شرکت در نوروز 98، با انجام 20 هزار و 67 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه حدود 30 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند. بر همین اساس در نوروز 98، فرودگاه مهرآباد با 6513 فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابهجایی حدود 795 هزار مسافر پرترافیکترین فرودگاه بوده است.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو