پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نسل متخصصان صنعت هوایی در حال بازنشستگی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 188752 // // // //


نسل متخصصان صنعت هوایی در حال بازنشستگی است

خلبان علیرضا دانشپور مدیرعامل مرکز آموزش هوانوردی هما با بیان اینکه آموزش پایه هوانوردی اعم از خلبانی، مهمانداری، مهندسی و‌… در کشور ما، به‌جای آنکه صنعت ایجاد زیرساخت پرورش نسل آینده هوانوردی کشور باشد، در برخی مؤسسات آموزشی، تجارت آموزش است.


نسل متخصصان صنعت هوایی در حال بازنشستگی است

مدیرعامل یکی از معتبرترین مراکز آموزشی صنعت هوایی؛ معتقد است:  آموزش‌وپرورش صحیح در ادوار گذشته خلبانان، مهندسان و متخصصانی را تربیت کرد که در بدترین شرایط تحریم‌های هوانوردی، ایمنی پروازها را تضمین می‌کنند اما باید بپذیریم که این نسل در حال ورود به مرحله میان‌سالی و بعضاً بازنشستگی است.

خلبان علیرضا دانشپور به این نکته اشاره می‌کند که در مقوله آموزش هوانوردی با دو حوزه مهم و البته استراتژیک «آموزش و هوانوردی» روبه‌رو هستیم.

او در ادامه می‌گوید: «بی‌شک در تمامی مباحث مدیریتی، آموزش صحیح یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه فردی، سازمانی و اجتماعی تعریف شده است و از سوی دیگر، صنعت هوانوردی نیز در زمره صنایع مؤثر و استراتژیک هر جامعه درحال‌توسعه و توسعه‌یافته قلمداد می‌شود.» او در ادامه سخنان خود ابراز می‌کند؛ آنچه در سال‌های اخیر در ترکیب آموزش و هوانوردی رخ‌داده، تمرکز متولیان صنعت بر زنده‌ماندن و در برهه‌ای، نگاه ویژه بر رشد هوانوردی کشور بوده است، اما در کشور ما از آموزش به‌عنوان ایجاد زیرساخت منابع انسانی که اکنون در تمامی جوامع از آن به نام گنجینه انسانی نامیده می‌شود، چشم‌پوشی شده است.

این کارشناس هوایی با تأکید بر اینکه هواپیما و سایر ملزومات هوانوردی بدون حضور منابع انسانی متخصص تنها آهن‌پاره‌هایی بیش نیستند، توضیح می‌دهد: اهمیت آموزش صحیح در هوانوردی و به‌ویژه در حوزه خلبانی، در تحریم هوانوردی کشور خود را به‌خوبی نمایان کرد. آموزش‌وپرورش صحیح در ادوار گذشته، خلبانان، مهندسان و متخصصانی را تربیت کرد که در بدترین شرایط تحریم‌های هوانوردی، ایمنی پروازها را تضمین می‌کنند اما باید بپذیریم که این نسل در حال ورود به مرحله میان‌سالی و بعضاً بازنشستگی است و نسل آینده هوانوردی ما را نوجوانان و جوانانی تشکیل می‌دهند که اکنون در حال آموزش دوره‌های پایه هوانوردی هستند.

مدیرعامل مرکز آموزش هوانوردی هما با بیان اینکه آموزش پایه هوانوردی اعم از خلبانی، مهمانداری، مهندسی و‌… در کشور ما، به‌جای آنکه صنعت ایجاد زیرساخت پرورش نسل آینده هوانوردی کشور باشد، در برخی مؤسسات آموزشی، تجارت آموزش است، و‌ی افزود: به نظر می‌رسد، با توجه به قرارگیری صنعت هوانوردی کشور در برهه‌ حساس کنونی، باید به مقوله آموزش پایه هوانوردی، توجه ویژه‌ای شود، چراکه توسعه هوانوردی از مسیر گنجینه منابع انسانی می‌گذرد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو