پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ظرفیت پارکینگ هواپیمای فرودگاه بین‌المللی تبریز به دو برابر افزایش می‌یابد

تاریخ خبر: // کد خبر: 188851 // // //


ظرفیت پارکینگ هواپیمای فرودگاه بین‌المللی تبریز به دو برابر افزایش می‌یابد

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی از افزایش دو برابری ظرفیت پارکینگ هواپیمای فرودگاه بین‌المللی تبریز خبر داد.


ظرفیت پارکینگ هواپیمای فرودگاه بین‌المللی تبریز به دو برابر افزایش می‌یابد

مصطفی صفایی امروز در حاشیه بازدید شهردار و اعضای شورای شهر تبریز از فرودگاه بین‌المللی تبریز اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم فرودگاه تبریز، توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی وی‌های ارتباطی با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی است که با اتمام آن ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به بیش از دو برابر افزایش می‌یابد. وی افزود: همچنین پروژه توسعه ترمینال 3 فرودگاه تبریز را در دست اجرا داریم که طی آن ترمینال سه فرودگاه تبریز با هزینه‌ایی بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به مساحت 800 مترمربع توسعه می‌یابد.

وی در خصوص پروژه ترمینال بین‌المللی 14 هزار متر مربعی فرودگاه تبریز نیز اذعان کرد: مطالعات و طراحی این پروژه در آینده نزدیک نهایی خواهد شد و پس از آن جهت انجام مراحل فراخوان و مناقصه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. صفایی با اشاره به اهمیت پروژه ترمینال 14 هزار  متر مربعی برای توسعه هر چه بیشتر شهر تبریز گفت: با عنایت به هزینه‌های بالای اجرای این پروژه، از شورای شهر و سایر مسوولان استانی تقاضا داریم جهت اجرای هر چه بهتر این پروژه با اداره‌کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی همکاری کنند.

این مقام ارشد حوزه حمل و نقل هوایی استان در پایان به اهمیت این فرودگاه به عنوان یک  فرودگاه 24 ساعته عملیاتی تاکید و تصریح کرد: این فرودگاه به دلیل واقع شدن در مرز و کریدور هوایی بین‌المللی در ارائه خدمات ناوبری، هوانوردی به پروازهای داخلی و بین‌المللی نقش بسیار مهمی دارد.

شهردار و اعضای شورای شهر تبریز نیز در این دیدار آمادگی خود را جهت همکاری‌های همه جانبه در اجرای پروژه‌های فرودگاه تبریز (مخصوصا پروژه 14000 متری این فرودگاه) اعلام کردند. لازم به ذکر است، هم اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پروازهای داخلی به مسیرهای تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز،  بندرعباس، عسلویه، کیش، رشت و کرمان  برقرار است.

منبع : با اندکی اضافات وتلخیص از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو